usenen adam

  • azimli
  • hırçın golcü (255)
  • 1621
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

sık kullanılanlara eklenecek web siteleri

1) http://www.feedly.com/: google reader'ın kapanmasından sonra geçtiğim ve daha önce niye kullanmamışım diye hayıflandığım muhteşem online rss reader.
2) http://www.readability.com/: burası da "bunu daha sonra okuyayım" veya "bunu bir yerlerde saklayayım" dediğiniz yazıları tek tuşla saklayabileceğiniz bir read it later olayı. oldukça sık kullanıyorum.
3) http://www.wunderlist.com/: buranın olayı da benzer ama daha farklı. mesela imdb'de bir filmi incelerken pat basıp kaydedebiliyorsunuz. yararlı.
3) https://www.google.com/calendar: bunu anlatmama gerek yok zaten.
4) http://www.stumbleupon.com/: bileni çoktur da yine de yazalım, ilgi alanınıza internet siteleri keşfetmenizi sağlıyor.
5) http://grooveshark.com/: internetten müzik dinlemek ve yeni gruplar/şarkıcılar keşfetmek için bana göre en iyi servis.
6) http://www.imgur.com/: internette fotoğraf saklamak için güzel bir yer. flickr de var benim ama o daha profesyonel geliyor, bu daha böyle profil fotosu, internet meme filan saklamalık.
7) http://www.etsy.com/: burada pek çok handmade ve vintage ürünü satın alabiliyorsunuz. bakması bile zevkli.
8) http://www.couchsurfing.org/: bu olayı çoğu sözlükçü bilir zaten. bilmeyen de araştırsın işte couchsurfing neymiş.
9) http://www.tripadvisor.com/: bir yere gitmeden önce okunması gereken bir kaynak.
10) http://www.penzu.com/: işte bu mükemmellik de online ve private şekilde günlük yazmanızı sağlıyor ve tasarımı inanılmaz.
11) http://www.goodreads.com/: kitaplar için facebook diyebiliriz. kesin girin.
12) http://www.quora.com/: soru soruyorsunuz, profesyoneller cevaplıyor. favorilerimden.
13) http://www.myfitnesspal.com/: işte bu vücut çalışanlar veya diyet yapanlar için müthiş bir site. hemen hemen her yiyecek var ve siz de ekleyebiliyorsunuz; ne yiyip içtiğinizi girdiğinizde gün içerisinde almış olduğunuz yağı proteini kaloriyi gösteriyor. böyle günlük tutar gibi ilerleyebiliyorsunuz. çok iyi.
14) http://www.solarmovie.so/ - filmleri direk izleyebilmek için. gerçi korsan ama bulunsun şimdilik, silmem talep edilirse silerim.
15) http://www.torrentbutler.eu/ - burası da sadece filmlerle ilgili torrent bulabileceğimiz bir kaynak. tasarımıyla oldukça beğendiğim bir site aynı zamanda.

devamı şurada: (bkz: sık kullanılanlara eklenecek web siteleri/#33822716)

devamını okuyayım »
28.03.2013 20:48