uychar

  • 1766
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

tecavüz dayanışması

--- spoiler ---

tutuklananlar arasında asker ve polis yetkilisi kişilerin de bulunduğu belirtilirken, bunların yanı sıra akp siirt milletvekili yılmaz helvacıoğlu'nun akrabası olan n. helvacıoğlu da bulunduğu öğrenildi.

--- spoiler ---

ne denebilir ki? küçük kentlerde asker, polis ve milletvekili yakını bile böylesi iğrenç bir dayanışmanın içinde olduktan sonra sen kime ne anlatacaksın o şehirde? kime yanlıştır bu diyeceksin? ulan adam demez mi şehrin önde gelenleri bile üstünden geçiyor, bizim başımız kel mi diye..

yani ne desem nerden başlasam konuyu nerden açsam bilmiyorum. siirtin milletvekilleri iki gündür günde 13 saat liderinin keyfi için anayasa görüşmelerinde uyukluyor. oylamadan oylamaya filan anca açıyorlardır gözlerini. belki uzun bi zamandır ankaradan çıkmıyorlardır. hani hep tartışılır ya türkiyeyi ankaradan yönetmek zor yerel yönetimler aktif hale gelmeli falan filan diye.. abicim mesela ankara'dan filan yönetememek değil ki, şu iki tane akp vekili bu rezil olaylardan sonra gündemi ayağa kaldıramıyorsa tavrını koyamıyorsa kentine önderlik edemiyorsa, onun yerine anayasa görüşmelerinde uyuklayıp parti liderinin gönlünü ediyorsa yerel olmuş genel olmuş ne farkeder..

bu tip kentlerde zaten "milletvekili yakınım var" korumasını arkana aldıktan sonra her tür feodal yaşam biçimini meşruymuş gibi örneklendirebilirsin kentin halkına. sürü psikolojisi girer devreye bi süre sonra, ulan polis bile yapıyor, ulan askeri bile yapıyor, ulan milletvekili yakını bile yapıyor, ben niye yapmayım? diyerek katılırsın o psikolojinin içine, sonra da neymiş kentimizin adı çıkmasın.

e ulan kentinizden bi tane adam çıkmıyosa, kentinizin adı çıksa ne olur, adı olsa ne olur ?

devamını okuyayım »