uzunbacakli edward

  • 3888
  • 37
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

hazal mesudiyeli

ulan değmez aslında ama;

insanlar, renk değiştirir, boyutu büyür küçülür, tuz oranı artar düşer, kokusu farklılaşır ama değişmezler. yemek ne ise üç aşağı beş yukarı öyle kalır. dün ne ise bugün de yarın da o olurlar, ben buna inanırım, pek de yanılmadım. bu arkadaşın büyüyüp aklının başına geleceğini düşünenler varsa yanılıyorlar. bu tarz hayatlarda aydınlanma yaşayamaz insanlar kolay kolay, spot ışıkları, mücevherlerin parıltısı gözlerini kamaştırır. zaten aydınlanma yaşayacak kapasite olsa böyle bir hayatı seçmezler. örnekler çok, hiçbiri değişmedi, olgunlaşmadı, "çocuk" kaldı.

başkalarının özel hayatı bizi ilgilendirmez değil mi? evet. insanların tercihlerini yargılamak da bize düşmez, aynen öyle. hadi lan oradan. bu tip ilişki yaşayan arkadaşlarım var, ciğeri peş para etmez tipler. tesadüf mü bu kadarı? nezih, dolu, iyi insanlar sizin sandığınız gibi ilişkiler ve hayatlar yaşamıyor. onlar değer yargıları var ve bu tip bir hayat onlara da ters emin olun. kolay kolay böyle şeyler yapmıyorlar. siz dejenere tiplerle karıştırıyorsunuz. bu hayatları eleştirince hemen yobaz, özel hayata saygılı diyerek ortaya atılmayın. bir nesil önce atasının ayıpladığı şeyi yapan insan modern değil dejeneredir kardeşim. her halta modern diye diye mahvettiniz insanlardaki duru ahlakı. bize de yobaz olmak düştü, vay anasını sayın seyirciler.

özetle bu tiplerin edeceği laflar bunlardır, değişmez, gelişmez. bunlar bu, bu kadarlar. ayrıca, yaptıkları söyledikleri veya yazdıkları saçma şeylerden sonra tepki alınca ya hakaret ederler veya kalpsiz insanlar tarzında laflar ederler. kalpten de insandan da anlamadıkları halde üstelik.

babasının sözünü dinlemesi gereken kişi.

devamını okuyayım »
10.09.2014 20:54