valov

  • 361
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

zübük

adalet partisi'nden güneş motel'de yapılan pazarlıklarla ayrılarak chp'ye geçip bakan olan siyasilerin hikayesinden esinlenerek genel politikacı figürümüzü nefis bir şekilde anlatan güzide eser. gerçekten de bu bakanların adları sürekli yolsuzluklarıyla anılmıştır. kemal sunal'ın sadece sırıtarak salağı oynadığı rollerden daha fazlası olduğunu, büyük oyunculuğunu bizlere göstermiştir. ayrıca şahane replikleri olan filmdir.

--- spoiler ---

-sevgili vatandaşlar, değerli din kardeşlerim, istibdat dönemi bitiyor. devlet baskısı, şunun bunun baskısı yok. vergi yok. ne var peki? artık demokrasi var! aç gözünü doldur keseni, demokrasi geliyor. demokrasi partimizle geliyor. demokrasi ne demek sayın hemşerilerim? demokrasi öyle bişeydir ki... dadından yinmez. anladınız di mi!!!

-şimdi senin gibi namuslu mu oliym diyorum, yoksa mepus mu oliym?

-turizm ne demek? turizm elin cıbılcıbldak gavurlarını evimize sokmak demek. turizm ahlaksızlık demek. turizm alafranga kenef demek! biz alafranga kenef istemiyoruz. önce manevi kalkınma istiyoruz arkadaşlar. kalkınacaz ve de... hep birlikte kalkınacaz arkadaşlar.

kişisel favorim:
-muheterem vatandaşlar, aziz hemşerilerim, bizim her türlü fikre karşı hürmetimiz vardır. onun için rica ediyorum, müsaade edin konuşsun, ak koyun kara koyun seçilsin! herkesin niyeti anlaşılsın! bi hakikat kalmasın alemde allahım nihaaaan!!!

-aman ciddi olun. bu ankara'da insanlar hep dargındır da ancak cenazelerde el sıkışır. sizi kucaklayamam anladınız ya
--- spoiler ---

devamını okuyayım »
22.12.2006 07:10