vampir

  • 4681
  • 59
  • 8
  • 0
  • dün

tesettürlü kadının plajdan kovulması

şimdi plaj özel işletme mi?
işletmenin istediği müşteriye hizmet verme hakkı yok mu?
ben ailemle yolda kaldım hiç bilmediğim bir yerde otele gittim, kapıdaki güvenlik görevlisi “içeride rahat etmezsiniz” dedi bize kapıyı arabaya manevra yaptıracak kadar dahi açmadı. tesettür oteliymiş meğerse, kaç km daha otel aradık. mağduriyetse buyur al, bal gibi mağduriyet. yolunu izini bilmediğimiz yerde ailecek arabada kalakaldık.

denize gittiğim yerde ben bikini ile gezerken, benim gibi tatile gitmiş kişilerden sakınmak için sahilde arka sıraları tercih eden kendi karısı kızı çarşafta veya tesettürde, kendisi de haşemalı birisi varsa ve bütün sahili kesiyorsa ben rahatsız oluyorum, çünkü bu kişinin bana bakışının sağlıklı ve medeni olmadığını düşünüyorum. bu kişi de benzer şeyi kendi açısından benim ailem için düşünüyor, o zaman neden kendi yaşam tercihine uygun bir yer seçmiyor da benim tercihime uygun bir yere gelip hem kendi inancını, kendi tatilini hem benim tatilimi lekeliyor?

keşke hep beraber sınırlar olmadan yaşasak ama bu sınırı en başta kadının teninde dolaşan o bakış ve üzerinde tahakküm kuran o kafa yaratıyor.
buradan mağduriyet sadece açık, kapalı, sarışın, esmer, uzun, kısa fark etmeden tüm kadın cinsiyetine çıkar.
bu mağduriyet ancak erkek kadın hakkında artık sustuğunda ortadan kalkar.

devamını okuyayım »