varmiyokmu

  • 398
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 ay önce

din toplumların afyonudur

her 'emek, direniş, dayanışma, sosyalizm' laflarını duyduğunda ağzından köpükler çıkan, 'bunlar karıları, kızları paylaşacak, din elden gidecek' diye ağlaşan, dertlenen güzel abilerim, ablalarım, kanını içseniz doymayacağınız bu insanların dinden daha fazla dert ettikleri şeyin bu tablo olduğunu ah bir anlasanız.

uçak kazasında ölmedi diye neredeyse peygamber mertebesine yükselttiğiniz adnan menderes'in chp'den dinsizlik için değil, toprak ağalarının ellerindeki topraklarının üzerinde kanlarını eme eme, köle gibi çalıştırdıkları köylülere paylaşmasını sağlayacak toprak reformu yasasına karşı çıktığı için ayrılan aydın'lı bir toprak ağası olduğunu unutma!

turgut özal'ın muhafazakar insanların selametinden çok 'ben zenginleri severim' dedikten sonra 'her mahallede bir zengin olmasını' sağlmak için sadece patronların zenginleşebildiği, işçilerin onların kölesi olduğu bir düzenin inşacısı biri olduğunu unutmayın!

tayyip erdoğan'ın insanların kıldığı namazdan, içtiği içkiye, çocuk sayısından eteğinin boyuna kadar karışıp akıl verirken, bir yandan da taşeronlaşmanın önünü açan, yaygınlaştıran ve böylece daha fazla insanın düşük iş güvencesi ile çalışmasına, çalışanların sigorta ücretlerinin asgari ücretten gösterilip, bu farkın da patronların cebine gitmesini sağlayarak 'kul hakkı' yenmesinin sağlayacısı olduğunu unutmayın!

'din toplumların afyonudur' derken işte kastedilen budur. yıllarca bu insanlar dini siyasete alet ederek sizi patronlara karşı köleleştirdiler, emeğinizin sömürülmesine, vergilerinizin hortumlanmasına, toprağınızın, havanızın, suyunuzun birilerine peşkeş çekilmesine önayak oldular. öyle bir algı yarattılar ki ne zaman bir insan emek dese, ne zaman bir işçi kötü çalışma koşulları yüzünden, tersanelerde, maden ocaklarında ölmemek için grev dese, isyan dese sizin 'bu namussuzlar dinimizi elimizden alacak' diye düşünmenize, hakkını arayan bu insanlara nefret duymanıza ve sizin de hakkınızı ararsanız din düşmanı olacağınızı düşünmenize sebep oldular, bunları unutmayın!

devamını okuyayım »
04.07.2013 00:04