varos cloudstrider

  • azimli
  • mangal yürekli rişar (513)
  • 2745
  • 9
  • 4
  • 1
  • bugün

selahattin demirtaş

bundan 2 sene önce şu anki seçim yapılıyor olsaydı şu anda aldığı takdiri alamayacaktı bu adam. ancak 2 sene önce türk gençliği gezi parkı'nı gördü, polisin yaptıklarını, medyanın ise ne şekilde lanse ettiğini gördü olan biteni. kendi kendimize parkta otururken bir baktık ki sabah polise molotof atan terörist olmuşuz ana akım medyasında.

o zaman işte gezi parkı'na gidenlerin aklına şüphe düştü. "lan bu medya istanbul'un göbeğinde bizi böyle gösteriyorsa, allahın ayak basmadığı doğudaki olan biteni bize ne şekilde gösteriyor?" şeklinde. o günlerde başladı işte kafadaki "kürt = terörist" denkleminin yıkılması, karşı taraftan birileriyle konuşmaya eğilimler, o zaman başladı doğudaki olaylardan gelmiş olan kürtlerin gezi parkı'nda gaz ve mermi yağmuru altında "korkmayın, bunlar gerçek mermi değil" diye bağırarak insanları sakinleştirmeye çalıştığı zamanların anlam ifade etmesi.

şu anda, bu sözlükte bile mevcut olan dogma söylemlere rağmen hala insanların kafasında selahattin demirtaş'ın imajında yükselme varsa bunun sebebi saz çalması, türkü söylemesi falan değil. sürekli pkk'nın yaptığı katliamlar öne çıkarılarak bir nevi vicdan mastürbasyonu yapılıyor ancak bunu yapanların kaç tanesi akpli, kaç tanesi ise örümcek kafalı beyinsiz ulusalcı bilmiyorum, tek tek açıp bakmakla uğraşmak da istemiyorum. ancak adamlara "dağa çıktı terörist" şeklinde yıllarca saydırıp saydırıp şimdi adamlar meclise girmeye çalışınca "teröristlere oy vermeyin" goygoyculuğu yapmak samimiyetsizliğin dik alası gibi geliyor bana, kaldı ki ben şahsen hdp ile pkk'nın çok da iyi anlaştığını zannetmiyorum açıkçası, hele bir meclise girerlerse aralarının daha da açılacağını düşünüyorum zira gülen-akp ikilisinden bilindiği üzere bozulmayacak ittifak yoktur bu hayatta.

velhasıl, selahattin demirtaş zamanında gezi parkı darbe girişimidir demiş olabilir (gerçi sonrasında demek istediği şeyi daha net açıklayınca ortaya çıktı mevzu ama hala ağzına sakız yapmış arkadaşlar var bu söylemi) ama şu an kürtler dışında kazandığı hoşgörünün büyük bölümünü gezi parkı'nı yaşamış ve orada eziyetin ne demek olduğunu görmüş olan türk gençlerine borçludur, bunu da bilsin. yolu da açık olsun ancak yolundan saparsa, verdiği sözleri tutmazsa, şu anki uzlaşmacı ve barışçıl halinden eser kalmazsa oradan çok kolay indirileceğini de bilsin. biz dinci kesim değiliz, hırsızlık yaparsa, arkamızdan vurursa domalıp zevk almayız, ayaklarımızın altına alırız.

devamını okuyayım »
02.06.2015 20:27