velizarovki

  • 175
  • 39
  • 12
  • 1
  • bugün

2019 ekonomik krizi

iç güçlerin hedef 2023 planlari arasındaydı, demiyorum. ama son 2 senede, bu hedeflerin gerçekleştirilmesi icin stratejik bir hamle olarak kullanılan ekonomik daralmadır, krizdir, buhrandir, gelip geçicidir vsvs. asıl onemli olan, satranç tahtasında karşı tarafı mat etmeye çalışırken tek tek taşlarla düşünmeyip konum üstünlüğü, yer tutma, fedalar, yemlemeler, karşı taraf savunmasını bölme, parçalama taktikleridir. sonrasında, daha net hamleler kendini belli edecektir.

neden böyle bir hamle yapılıyor?
1. yeni bir zengin sınıfı yaratmak için. ucuza parsellenen şirketler, sıcak parannın içeride dönmesini sağlayan vakıflar üzerinden uzun zamandır devam eden el değiştirmeler, bu dönemde daha ucuza kapatılacak.
2. laik değerlerin savunucusu orta sınıf eritilecek ve yeni bir orta sınıf yaratılmaya çalışılacak. buradaki yol, mevcut egitimli ve laik orta sınıfı ekonomik yıpratmayla erozyona uğratmak. sorun ise, yeni yaratılmaya çalışılan orta sınıfın üretime katkı sunacak değerlere sahip olmaması.
3. alt sınıf için değerler öte dünyayla da ilgilidir. yardımlarla yaşamını sürdürecektir çünkü zengin sınıfın varlığı, alt sınıf çoğunluğuna bağlı. zengin sınıf, alt sınıfı besleyecek, gücü elinde tutmanın şartı budur. açlıktan ölmeyecek kadar besleyecek . yanlış anlaşılma olmasın. bu en azından, orta sınıftaki dönüşüm belirli bir seviyeye gelene kadar böyle olacak.
4. ülkeyi terk edenler, 2. maddenin lokomotifidir.

siyasal hamlelerle beraber, kaygan ekonomik zemin yepyeni anlamlara gebedir.
2019-2023 aralığında çok ekonomi konuşulacak çünkü alım gücü düşecek. siyasal hamleler ekonomi için kurtarıcı hamleler olarak servis edileceği için canımı çok yanmayacak. yepyeni bir insan yaratılıyor. farklı modeller ve karşılaştırmalar için (bkz: üstinsan) (bkz: frankenstein) (bkz: übermensch) (bkz: yoksul) (bkz: dindar) (bkz: laik)

nostradamustan bildirdim.

devamını okuyayım »
29.01.2019 12:04