vicdani redci padawan

  • 1571
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

lost

--- 6x13 spoiler ---
bu ayki ntv bilim'de kuantumcu bir abinin* enteresan teorisi vardı. adam diyor ki, eğer kendi kendimize rus ruleti oynarsak, ölmemiz mümkün değil. çünkü ölme anımızı deneyimleyemeyeceğimiz için, ölmeme ihtimalimizin yaşandığı paralel evrenden hayatımıza devam ederiz. gerçi "denemek ister misiniz" diyenlere "yökyeeaaa" diyormuş ama olsun.

lost'un son bölümlerinde de ölme anına yaklaşan karakterlerin paralel evrendeki hayatlarını deneyimlemeleri, o anıları hatırlamaları ister istemez bu teoriyi çağrıştırıyor bendenize. buradan yola çıkarsak, desmond tüm tayfayı bir araya getirir ve toplu bir şekilde intihar ederlerse kendilerini bir anda adada bulabilirler. ama dizi böyle biterse dünya genelinde yaşanacak toplu intiharlarda hayatını kaybedecek yaklaşık 12 milyon kişinin ölümünden de siz sorumlu olursunuz lindelof ve cuse biraderler. sosyal sorumluluk diye bir şey var.

ayrıca paralel evrende herkesin aynaya bakınca kitlenmesini de, karakterlerin aynada kendilerini gördüklerinde kendilerinin sınırları belli ve farklı bir obje olduklarını hatırlamaları ve benliklerinde gizli potansiyellerin bir anda kafalarını karıştırması falan filan gibi psikanalitik zamazingolarla açıklama girişiminde de bulunabilir bu terbiyesizler. ama o zaman genel izleyici kitlesi sinir krizi geçirir.

--- 6x13 spoiler ---

devamını okuyayım »
22.04.2010 14:33