viciousnomad

  • 300
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 ay önce

320'de sıkıntı yok 340'ta titreme oluyor

duyunca insanın içini ürperten ve mutsuz eden beyanat.

ben arkadaşın geride kalanlara bıraktığı tehlikeyi geçtim. kawasaki er-5 kullanıyorum, ferrarinin yanında hacı murat'tan bir farkı olmasa da bu motor 0 - 100 km aralığını 5 sn.'de alıyor. 210 km gibi hızlara çıkabiliyor, şehir içinde maseratti granturismo, corvette gibi aletlerle kardeş kardeş gidebiliyor.

ama ben şu potansiyeldeki bir aletle 100 ile giderken bile altıma sıçıyorum genelde, ki hayatımda saatte 150 km gibi bir hızı bile 1-2 defa görmüşümdür, 300 lerin nasıl birşey olduğunu hayal gücüm maalesef almıyor.

insanların sürat yapmaktan ne gibi bir keyif aldığını algılayamıyorum. sürat + risk artışı nasıl bir tatmin yaratıyor, benim dünyamda bunların pek bir algı karşılığı yok. geçen hafta bambaşka bir sebepten dolayı hastanede yatmam gerekti, yine yoğun bakımda pisi pisine ölüm kalım savaşı veren bir dünya insan gördüm tekrar üzüldüm.

arkadaş araçtan fırlayarak ve aracın altında kalarak can vermiş. tanımıyorum etmiyorum seni ama şakasınıda olsa söylediğin o hızlara saniyeler içerisinde yaklaşabilen ve seni bu kadar tahrik edebilen bir aracı kullanırken niye kemer takmazsın.

o hızlarda trafiğin geri kalanına duyman gereken saygı kısmını zaten geçtim, ama kendine niye saygı duymuyorsun ? sonra böyle pisi pisine ölüyorsun, geriye sadece bir gazete küpürü kalıyor.

devamını okuyayım »