vidar

  • 278
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

bjk çarşı

adettendir belirtelim bir bursaspor taraftarı olarak bu sene üç büyüklerden desteklediğim takımın taraftar grubudur. beşiktaşın formasını dahi alacağım gidip bu sene ki eskiden istanbul takımlarından fenerbahçe'ye sempatim vardı fakat bu sene itibariyle artık beşiktaş'a destek veriyorum. peki şu son olaylar hakkında yorum yapmamız gerekirse ne dememiz lazım? belki de gerçekten çok paranoyağız ekşi sözlükteki son zamanlarda türeyen çirkin kitleyi saymazsak belki de gerçekten çarşı sinirlenip sahaya dalmıştır, adamların tek amacı belki de eğlencedir. ama aklı selim olan her insan bu belkileri aklından toplam sadece 3-5 saniye geçirip eliyor. belki dediğim gibi çok zeitgeist izledik, komplo teorisi filmine aşıktık ama bu bir film değil gayet halkın gözünün içine bakarak bir taraftar grubu ötekileştirilmeye, kötülenmeye çalışılıyor. kimse kusura bakmasın çarşıyı bilmiyorum ama az çok futbolu bildiğimden dolayı çarşı'da takılan adamların bir kısmının da çarşı sikik ateistlere karşı diyebilecek düzeyde olmalarına şaşırmıyorum.

1453 kartalları nereden de çıktı eskiden yoktu sorusuna çok duygusal yaklaşıldığını düşünüyorum sanmayın ki beşiktaş'ı sadece sizin gibi insanlar tutuyor, gayet akp sempatizanı olup(http://m1309.hizliresim.com/1f/r/sy82g.jpg) beşiktaş'ı destekleyen insanlar da çok fazla varlar. bu adamlar ulan bu çarşıyı biz sevmiyoruz deyip yeni bir taraftar grubu kurabilirler haa bana sorarsanız insanın aklı ve vicdani varsa sosyalist olur konu hakkında makaleler yazmasına gerek yok azıcık düşünmesi yeterdir insanın sosyalist olması için. ama akıl ve vicdan konusunda sıkıntıları vardır(herkes senin benim gibi yetiştirilmiyor) gider bir taraftar grubu kurar lafım yok. peki asıl soruya gelelim bu taraftar grubunun kurulumu planlı mıdır? planlıdır diyemem maçlara gelin otobüsle sizleri maça götürüp, size şu kadar para vereceğiz mesajlarını görmedik fakat birileri tarafından kesinlikle finanse ediliyordur ki bunu yapabilecek beşiktaşlı yöneticiler olduğunu da biliyoruz.(http://www2.sporx.com/img/2013/06/21/pankart.jpg)

gelelim saadete ben çarşı'yı savunurum kardeş kimse kusura bakmasın. haa eminim ki içinde çok çirkin insanlar vardır hatta çok büyük bir çoğunluğuyla oturup 5 dakikayı geçen zevk alabileceğim bir sohbet edemem hatta bursasporlu olmamdan ötürü belki de bursaspor formasıyla beşiktaş'ta dolaşmak istesem içlerinde benim ağzımı burnumu kırmak isteyecek insanlar olabilir. ama olaya yanlış yerden yaklaşıyorsunuz bu taraftar grubu gerçekten ümitlerin kırıldığında bir anda gelip tezahüratlarıyla, şarkılarıyla falan filan biliyorsunuz bu hikayeyi ama bu hikaye bir taraftar grubu için benim gözümde çok önemlidir ve onurludur. yine aynı şekilde üstte bahsettiğim vicdan ve akıl olarak benim çok uzağımda olan insanlar gezi direnişine de karşı çıkıyorlardı yapacak bir şey yok bu ülkede bu tip insanlar bizlerden çok fazlalar.

amaçsız uyduruktan bir yazı oldu farkındayım fakat buraya kendilerine bireysel olarak verdiğim desteği yazma ihtiyacı hissettim uzattığımın da farkındayım ama çarşı iyidir, güzeldir belki grubu oluşturan bireylerin tamamı değildir ama benim gözümde artık amiyane tabiriyle bu alemin kral oluşumudur.

devamını okuyayım »
24.09.2013 11:02