viktor mancini

  • 124
  • 13
  • 4
  • 1
  • bugün

gökhan saki

ufc'ye geçerek spor hayatının en iyi kararını veren dövüşçü. öncelikle o ibne rico verhoeven, gökhan ile tekrardan karşılaşmamak için elinden geleni yaptı.(bence ilk maçı kesinlikle gökhan kazandı.) bence geç ama güzel bir karar verdi ve kariyerinde ufc sayfasını açtı. ayrıca ufc'de türkiye'yi çok güzel temsil edeceğine yürekten inanıyorum.

gökhan öncelikle muhteşem yumruk ve tekme gücüne sahip bir dövüşçü. tamam ufc'de yerde iyi olmak çok önemli bir özellik ama ayakta iyi olmakta neredeyse yerde iyi olmak kadar çok önemli. gökhan o güçlü yumruklarının ve tekmelerinin avantajını çok güzel kullanacak. boks avantajının kafeste bir çok dövüşçünün işine yaradığını görüyoruz. özellikle başta conor mcgregor olmak üzere, stipe miocic, cody garbrandt, jorge masdival, alexander gustaffsson, gegard mousasi bu işin çok güzel ekmeğini yiyorlar. bence bu saydığım isimler gökhan kalibresinde değiller. bunu tabi ki boks için söylüyorum. boks'un avantajını zaten ilk maçında görmüş olduk. gökhan çok güzel bir galibiyet aldı hatta o nakavtı ile hemşolarına güven, düşmana korku saldı ve çok güzel bir başlangıç yaptı ama işin gerçeklerine gelirsek gökhan'ın yerde kendini geliştirmesi lazım. ilk maçında gördük ki gökhan'ın yerde dövüşme korkusu kesinlikle var. yani o yumruk gücü ile kendi sikletinde yenemeyeceği isim yok.

ayrıca gökhan'ın kafeste biraz kondisyon sorunu var ama bu sorun önemli değil çünkü gökhan yılların dövüşçüsü ama yerde kendini geliştirmesi şart. yani daniel cormer'i rahatlıkla nakavt edebilecek güce sahip ama cormier yerde yakalarsa bir daha zor kurtulur. amk evladı adamı bir yakaladığı zaman bırakmıyor. o yüzden dikkatli olmalı. bence gökhan en kısa sürede kemer maçına çıkacak ve şampiyon olma ihtimalini 7 temmuz'da gerçekleşecek olan stipe miocic - daniel cormier maçında büyük ölçüde anlayacağız. bence stipe miocic stil olarak gökhan'a aşırı derecede benziyor. ikisi de ayakta dövüşmeyi seviyor, ikisininde yumrukları maç kazanmalarında önemli bir faktör. umarım gökhan saki daha fazla maça çıkar ve sonra kemer maçına çıkmayı tercih eder. çünkü dana white, gökhan'ın şampiyonluk potansiyelinin farkında ve o yüzden gökhan'ı bir an evvel şampiyon yapma veya şampiyonluk maçına çıkartma peşinde.

gökhan saki'nin bir sonraki rakibi khalil rountree olacak. rakibi 7 galibiyet 3 mağlubiyet gibi bir istatistiğe sahip. miocic - cormier maçının alt maçı olacak. bu maç gökhan'ı büyük ihtimalle ufc'de baya popüler biri yapabilir. ben gökhan'ın yine sağlam bir nakavt ile kazanacağını düşünüyorum. umarım gökhan yine kazanır, bizi gururlandırmaya devam eder ve ufc kemerine bir adım daha yaklaşır.

devamını okuyayım »
04.05.2018 23:06