vincenzolaguinta

  • ağır abi (450)
  • 881
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

1989'da gelen bulgarları suriyelilerle gönderelim

halkı anlamadıkça dertlerini dinlemedikçe, (bkz: haliç kokuyordu) kafasıyla yaşadıktan sonra gerçekten bir gıdım ileri gidemezsiniz. bakın ben yapıcı eleştiri yapacağım.

halk suriyelilerden rahatsız. neden? çünkü türk halkı ve suriye halkında kültürel, sosyo-ekonomik, kişisel birçok sosyolojik farklar var. bir çoğu nargile kafalerden ayrılmıyor, türk kadınlarını gözleriyle taciz ediyor, ülke adına bir katma değer üretmiyor dahası ülkenin katma değerini sömürüyor. her ay yüzlerce para veriyorsun her birine, kendi geleceğin olan gençleri ise kredi bataklığına gömüyorsun. sigortasız çalışıyorlar, zaten işsizlik oranlarımız tavanda bir de bu insanlarla birlikte iyice ayyuka çıktı. asayiş problemlerini saymıyorum.

bunun dışında, içlerinde iyi, kaliteli insanlar var mı? elbette var! bize kapılarını açtılar diye minnettar olan, gerçekten bir şey yapmak için çalışan insanları bulabilirsin ama bunların oranı çok düşük. o tip insanlar zaten kendilerini belli etmesini biliyorlar.

şimdi sen, sınır kapısını sonuna kadar açmışsın ve ülkeye elini kolunu sallayarak giren, uyuşturucu satıcısından, kapkaççısına kadar olan tüm suriyelileri suriye sınırından edirne sınırına kadar gezdiriyorsun. bir taraftan da eski osmanlı topraklarında yerleşmiş, farklı anlaşmalarla birçok sıkı denetim altında gerçekleşen mübadelelerle kıyaslıyorsun. gerçekten aklı olan insan bunu yapar mı?

artık biraz sağ duyuya, gerçekleri anlamaya ve ülkenin geleceğini düşünmeye davet ediyorum. herkesi.

devamını okuyayım »