violet wine

  • mangal yürekli rişar (503)
  • 737
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen ay

kedi

kindarlıktan sorumlu devlet bakanıdır. ona yaptığınız yamuğu sittin sene geçse de unutmaz, intikamını alır. daha bu sabah benden aldı mesela.
neredeyse her gece gelip yanıma yatıyor yatakta, götünü de bi güzel dayıyor. bi de enine yatıyor ki eşek sıpası rahat hareket edebileceği bol alanı olsun. tüyleri tıraştan sonra yeni yeni çıktığı için üşümesinden korkuyorum, kovalamıyorum. diyorum ki yatsın yavrucak bi köşede n'olucak.
dün gece gelmiş gene yatmış yanıma. sabah alarmı kapatıp 5 dakikalık bonus uyku süremi kullanıyorum. daha ilk dakikasında pat bi pençe indirdi elime, acıyla gözümü açtım, baktım buna, gözleri telefonda. neymiş alarmım çalmışmış, hala niye yatıyormuşum iki seksen. hafifçe ittirdim götünden, "sana mı soracağım ne zaman kalkacağımı kelaynak, in çabuk aşağı" dedim. tırnaklarını hışımla yorgana geçirdi, yattığım yerden de güç alamıyorum, resmen direniyor bana ve galip geliyor, indiremiyorum aşağı.
en sonunda doğruldum, tuttuğum gibi attım bunu aşağı. yere konar konmaz kafasını hafif yana çevirdi, sanki dönüp bana bi şey söyleyecekmiş gibi. sonra resmen turşu gibi bi surat ve çatık kaşlarla iki saniye boyunca bana baktı, sonra gözlerini devirdi, yürüdü gitti.
biraz daha uyuyup kalktım, elimi yüzümü falan yıkadım, bu, gayet her şey normale dönmüş gibi sabah egzersizlerine başladı, esneme, germe hareketleri falan. dolaptan eşya almaya döndüm, arkamda gölgesini hissettim, baktım kapının önünde yatıyor. gayet rahat görünüyor. ona arkam dönük komidin çekmesine eğildim, çorap alacağım. kardeş o nasıl bi yıldırım hızıysa koşup bi geçirdi bana sırtımdan, afallayıp kaldım. ben ilk saldırının şokunu atlatamamışken daha, çabucak iki ısırık daha aldı bacaklarımdan, patisiyle de bi tane koluma patlattı. üstünü başını silkeleyip başı dimdik havada, usulca ayrıldı yanımdan. "büyüksün abi" dedim, giyindim çıktım. ne yapayım, seviyorum eşek sıpasını.
(ama tabii ki benim de bi karşı saldırım olacak. ben senin gibi fiziksel çalışmıyorum, bebeyim. benimki bi zihin ve ruh savaşı. akşama ıslak mama dolabının önünde görüşürüz. hazır ol, seni "gösterip de vermemek" kavramıyla tanıştıracağım. bakalım sen mi güçlüsün ben mi. nı ha ha ha.)

devamını okuyayım »