visitors

  • delikanlı (447)
  • 722
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

galatasaray'ın şampiyonlar ligi şampiyonu olması

uefa kupasından sonra intertoto hayali kuracak değilya bu kulübün taraftarı, pek tabii ki şampiyonlar ligi kupasının hayalini kuracak.

gruptan çıkmak büyük başarıdır bana göre, ki gerçekçi olmak gerekirse bu bile çok zor şu an. hele daha yukarılar ekstra bir performans olur.

amma velakin,

birgün o kupayı alabileceğimizi kafamızda canlandırabiliyoruz lan kuşlar, ciddi diyorum bak. platonik-ütopik gibi de değil hem, gayet somut. çok şaşırdınız sanırım. ama biz sizin buna şaşırmanıza hiç şaşırmadık.

ve sizi şoka uğratan şey bizim bunu kendimize layık görebiliyor olmamız. evet biz layığız buna, ama siz değilsiniz. en azından yöneticilerinizin bu kafasıyla değilsiniz şu an. umarım bir gün sırtınızdaki yüklerden kurtulur ve siz de zihinlerinizde çağ atlarsınız.

hani o beğenmediğiniz, tesadüfen oldu dediğiniz, yıllardır geberdiğiniz, çatladığınız, hasetinizden kendinizi paraladığınız o kupamız varya hani, hah işte o sadece bir kupa değil aslında, o bizim crystal skull'umuz, en dibe vurduğumuzda bile tekrar toparlanacağımızı bize sessiz sessiz fısıldayan iç sesimiz, birgün yine avrupayı tarumar edebileceğimizi bize hatırlatan kıymetlimiz, o bizim kendimize güvenimizi maddeleştiren higgs bozonumuz...

bizim kupa hayalimiz popescu'nun penaltısı kadar gerçektir, somuttur ve her daim zihinlerde tazedir.

biz bu mentalitede oldukça, sokayım zaten kupasına. alamasak da o kupayı, onu alma yollarında çürür bu taraftarın ömrü.

bu entryde niye giderek duygusala bağladım anlamadım. 20 yaşında, o penaltının filelere değmesinden sonra çıldırmış bir genç geldi aklıma herhalde, o nasıl bir sevinçti.. işte dediğim gibi anılarda hep taze, kupanız olunca anlarsınız, ve daha iyisini alabileceğinize dair içten gelen o hissiyatı..

devamını okuyayım »
17.07.2012 02:34