voice war

  • ağır abi (458)
  • 585
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

harry potter

ilkokulda kitap tanıtımı yapılmıştı o gün. dara diye bir kız ( evet dara ) değişik hatta garip sayılabilecek bir kapağı olan bir kitap tutuyordu elinde. arkadaşlar yeni başladım bu kitaba.bi çocuk var sihir yapıyor alıp siz de okuyabilirsiniz gibi basit cümlelerle kitabı anlatmaya çalışıyordu. ama hal ve hareketlerinden pek de ısınamadığı anlaşılıyordu.
üç dört gün sonra kızılay'daki yky'den babama verdiğim sipariş üzerine kitabım odamda içinde ayracıyla beni bekliyordu.
kitap okuma alışkanlığı henüz yok, günler geçiyor. ilk sayfayı açıyorum privet drive gibi o yaşlar için anlaşılmayan yabancı bir kelime. diyorum boşa aldırdım,keşke başka bi kitabı seçseydim falan
bir kaç hafta sonra haftasonu dershane zorunluğu olmadan geç uyanabildiğimiz pazar günlerinden birinde saçma ki erkenden uyandım. kitap başucumda tabi ki sürekli bakışıyoruz. hadi dedim bu sefer olacak inat edip ilk sayfayı geçeceğim.
ve o pazar günü ancak öğleden sonra yataktan kalkabilmiştim. ilk sayfa inadını geç çok fazla sayfa okunmuştu bile çoktan.hatta geç başlamanın verdiği pişmanlık ile.
işte yayınlandığı ilk yıllara denk gelen harry potter hayranlığım/fanatikliğim o gün ile başlar.
en başta pek hoşlanılmayan sonra sevgili olunan arkadaş gibi.
o günden sonra yıllarca devam edecek sırasıyla kitabı oku-filmini izle eğlencesi de başlamış oldu.
hayranlık bu boyutta olunca ne o günü ne de o arkadaşın ad/soyadını unuttum. buraları okursan teşekkürler dara arkadaşım.

devamını okuyayım »