vokalipso

  • 241
  • 33
  • 18
  • 0
  • 3 gün önce

30 yaşında bakire kadın

yaşıtlarıma göre cinsel deneyimi ortalama 5-6 yıl geriden yaşamış bir insanım. 30 değil ama 20'li yaşların o ilk heyecanlı başlarında da değildi (ne yazık ki)

kesinlikle akp'li değilim, izmirliyim, yurtdışında okumuş bir anneye sahibim
gelenekle-gelişmişlik arasında kalsa da fikirleri cinsel hayatımın olmamasına "yap" diyemese de "hayat senin neden yapmayasın!" diyen muhteşem bir anneye sahibim-- yerim onu ben--

duygusal bir insan da sayılmam beyaz atlı prens beklemiyordum, en azından 13 yaşında "ben hediye paketi değilim." diye dolanıyordum.

sonra ne oldu bilmiyorum, bilincimin derinliklerinde kültürel bir yansıma sebebiyle galiba, şöyle demeye başladım.
"kendimi bedensel ve ruhsal hazır hissedince yapacağım." bu düşünce ile yürümeyen ilişkilerim bana olumsuz yansıdı bu sefer "vay ben sadece beden miyim" diye beni öfkeli ve ketum bir tavra soktu.(çok yanlışmış şimdi anladım.)

ortam müsait, özgür düşünceli izmirli olmak, yurtdışında eğitim görmüş aile ve kendim sanat okuyorum.(hani marjinal bizdik)

yobazlığın zerresi yok etrafımda... fakat ben kendi isteğimle bekledim.

hazır olunca yaşadım...

yaş ortalamasının üstünde bekledim 30 olmasa da şahsi fikrim kesinlikle 21 öncesi olmamalı hem ruhsal hem bedensel hem toplumsal etkilerini kaldırabilmek adına(gerçekçi olalım türkiye'deyiz)

ama kesinlikle 25 sonrasına kalmaması gereken bir durum, 25 sonrasına kaldığında hiç tecrübesiz olmak duygusal iletişiminize hasar veriyor. bir de bedensel zevklerden neden uzak kalasınız.

özetle bana göre her bakımdan en sağlıklı aralık 21-25 eğer ki budurumu yaşamaktan çekincesi olan genç insanlar var ise lütfen karşı taraftan birşeyler talep etmekten çekinmeyin.

aile dostumuz bir pskiyatr şöyle demişti bana é25 yaş sonrası hala cinsellik yaşamamış bireyler, önce 2'li sonra genel iletişimlerde geri dönülmez sağlıklısız iletişimler yaşar ve gerçek anlamda iletişim- haz gibi durumları sağlıklı yaşayamaz."

unutmayın siz bu eylemle gerçek bir yetişkin oluyorsunuz en azından bedensel olarak.

devamını okuyayım »
08.11.2017 12:43