vy canis majoris

  • 61
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

kaçkar bisiklet

istanbul göztepe mağazalarında 177cm uzunluğunda 16" kadrolu bir bisiklete binebilecek kişiye (ki bu görüş bisikletten anlayan birkaç insanın yanı sıra velespit, delta, aslı, yeşil vb. muhtelif bisikletçilerde de sabittir) "yok abi sen kesin 18"e binmelisin hatta bak elimde bi .... 18" var fiyatı da süper" diyerek elinde kalanı itelemeye çalışan samimiyet yoksunu görevlilere sahip. yine aynı bayi, aslı bisikletin sitesinde bayi olarak gözükmesine ve merida kullanım kitapçığının arkasında "bayi ve yetkili servis" olarak isimlerinin bulunmasına rağmen "ücretsiz" 2. bakım için aradığınızda "ben aslı'nın bayisi değilim 50tl lik bakımı da bedavaya yapmam" cevabını durduk yere size bağırarak verebiliyor. (nelere kadirsin 50 te le)

diğer bayilerindeki satış politikalarını ve çalışanları bilemem, sonuçta isim yapmış bir bisikletçi, bu noktaya bu tarz çalışanlarla geldiğini düşünmüyorum. o yüzden de maksadım asla bir markayı karalamak ve iftira atmak değil... maksat; iyiyi nasıl gelip her platformda yayıp insanların da o iyiden faydalanmasına vesile olmak istiyorsak, kötüyü de söyleyip o insanları uyarmak. dileyen bahsi geçen şubeye gidip olan biteni kendi de görebilir.

bu arada yanlış anlaşılmamak için adını vermeyeceğim ama yukarıda saydığım bisiklet satıcılarından(yine merida kitapçığının servisler ve bayiler kısmında adı olan) biri kendilerine sorduğum garanti belgesinde yer alan ücretsiz 2. bakım talebimi "bu sene hiç merida satmadık anlaşmamızı bitirdik o yüzden ama orada öyle yazıyorsa seni üzmeyiz gel yaparız bakımını" diyerek cevapladı.

amaç ticari zihniyetle hareket etmek olsa bile demek ki nezaket, hoşgörü gibi şeyler müşteri kazanmak için yeterli olabiliyormuş.

devamını okuyayım »
07.08.2011 17:13