waffenss

  • 178
  • 6
  • 1
  • 0
  • evvelsi gün

gecekondusundan gayrimenkul zengini olan güruh

istanbul'un merkezi birçok ilçesinde hazine arazilerini gasp etmiş ve buraları kendi malı gibi gören saldırganca davranan ve böylece haklı olan kitle herkesin bilgisidir. çok sayıda yasal düzenleme yapılarak (6306 sayılı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi) 3 yada 4 adet değerli apartman dairesi sahibi olmuşturlar.

şimdi bizi ilgilendiren kısmına gelmek gerekirse; ben kesintisiz üniversite dahil okul okudum ve 10 yıldır sadece 6 aylık askerlik dışında hep çalışmış biriyim. kendimi bildim bileli para biriktireyim ve ev alayımda bu ev sahipleri ile muhatap olmayayım artık demişimdir. gel gör ki istanbul'un çelik yelekle gezilen ilçesi esenyurt'ta bile yaşanabilir 80 m2 daire için 15 yılımı vermem gerekmektedir. gün geçtikçe alım gücü azalıyor ve özel beybihan üniversiteleri diploma basıp dağıtıyor ve sonuçta işyerleri çok küçük oranlarda zam yapıyor. kısaca baktığımda her geçen gün daha kötüleşen şartlar oluşuyor geçim sıkıntısı oluyor, buna eş olarak ev fiyatları artıyor.

sonuç olarak ben ev sahibi olayım diye hayatım kayıyor ama birileri zamanında arazileri gasp edip gayrimenkul zengini oluyor. bazen düşünüyorum bir kaç ay çalışmasam karnımı bile doyuramayacak durumdayım ve ben hiçbir zaman birikim yapıp beşiktaş'ta yada üsküdar'da ev sahibi olamayacak durumdayım neden okul okudum yada neden çalışıyorum? hayal diye bir şey kalmıyor insanda çünkü barınma ihtiyacımı bile karşılayamıyorum. adamlar hayata 5-0 önde başlıyor sen debelen dur.

devamını okuyayım »