wakhanthanka

  • 194
  • 4
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

gülriz sururi

çocukken tv'de ala luna adlı bir yemek programı sunardı. bu konuda öncülerdendir kendisi. saçının tepesindeki minik topuzla sevmiştim onu. kimdir bilmem, tanımam çocuğum daha... bir kere dalga geçer olmuştum da annem azarlamıştı beni. 'o çok değerli biri' diye.

sonraları büyüdükçe tanıdım. saygım sevgim her geçen gün arttı. gerçek bir cumhuriyet kadını örneğidir. ayrıca ilerleyen yaşına rağmen hayattan zevk almasını da bilir.

bugün 250 sanatçı referandumda 'hayır' diyecek haberinde kendisinin konuşmasını okudum. bir kez daha saygı duydum.

imza kampanyasındaki konuşması:

"benden önceki iki kuşağı hiç affetmeyeceğim. bunlar politikacılar ve aydınlarımız. yani 1945 yılında başlatılan bu projeye neredeyse hizmet ettiler diyebilirim. bu kadar cahil bu kadar umarsız olmalarını kabul edemiyorum bir türlü. nasıl göz yumduk. özellikle ilhan selçuk'un, uğur mumcu'nun, aziz nesin'in onca uyarısına rağmen bizler bir araya gelemedik. uyanamadık. üstümüze sanki bir ölü toprağı serpilmişti. bugün tabi ki isyan ediyoruz. ama ikinci defa kurtuluş savaşı gerçekleştireceğiz. çok inanıyorum hayırların çoğalacağına ve kazanacağımıza. yeter ki biz ondan sonra ittihatçılar gibi oturup da 'peki şimdi ne yapacağız?' demeyelim"

devamını okuyayım »
06.04.2017 15:24