washington ananasi

  • 146
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

linkin park

linkin park - knight online - sünnet üçgeninde geçen, hayatımın en değerli anısını paylaşmak istiyorum.

henüz ilköğretim birinci sınıfa gidiyorum. tamamen kendisine özendiğim, benden 6 yaş büyük bir kuzenim var. o da başkalarına özenip anime, yabancı rock müzik, uzun saç modası ve benzeri şeyleri dış dünyadan bizim aileye getiriyordu.

bu şeylerden biri de knight online idi. kendisi dayımların evindeki aylık 1 gb interneti olan külüstür bilgisayarla ares'te fırtınalar estirirken ben de yanına oturup izler, vakit geçirirdim. o kadar çok oynamak isterdim ki en son kıramadı, bana bir hesap açtı. ilk email adresimi de sırf knight online hesabı açmak için almıştım. hemen olympia serverında char'ımı açtım. o zamanlar olympia sanırım yeni çıkmış olacak ki en boş server o diye onu seçmiştik.

tabii evde tek bir bilgisayar var. hatta tüm geniş ailede tek bir bilgisayar var, o da bir dayımın evinde. annemlerin 8 kardeş olduğu düşünüldüğünde ailedeki tüm çocukların bilgisayar için o evde sıra beklediğini söylediğimde nasıl büyük bir sıra olduğunu hayal edebileceğinize inanıyorum.

sıramız gereği kuzenim oynardı, sonra aynı oyunu oynadığım için bilgisayarı bana bırakırdı. tabii oyun oynarken arkada da winamp'a yüklediği linkin park, nirvana, korn, my chemical romance gibi gibi tonlarca şarkıyı da açar, o oynarken birlikte dinlerdik. daha sonra sıra bana geldiğinde müziği kapatma gereği duymaz, kendisi de aynı odada kızlarla mesajlaşacağı* için müziği son ses açık bırakırdı.

dolayısıyla ben aylarca bu tarz anlamadığım yabancı müziklerle knight online oynayıp durdum. günler günleri kovaladı, benim ikinci sınıfa gittiğim yılın şubat tatiline geldi. bir anda "artık zamanı geldi de geçiyor" diye ailede beni sünnet etme telaşı doğdu. ama ben nasıl ağlıyorum anlatamam, olaya tamamen karşıyım. çünkü o zamanlar düşüncesi bu kadar korkunç başka bir şey hayal edemiyorum.*

ne yapalım ne edelim diye beni susturmaya çalışırlarken kuzenim o inanılmaz fikirle geldi. sünnetçi geldiğinde arkaya linkin park açacaktı ve oyunu da hazırlayıp "sünnet olduktan sonra bilgisayar sadece senin" diyecekti. plan tuttu. "oldu da bitti maaşallah, nazar değmez inşallah" naraları arasında linkin park şarkılarının sözlerine bağıra bağıra eşlik ederek* sünneti atlattım. iş biter bitmez de sünnet kıyafetiyle bilgisayarın başına oturdum ve knight online oynadım. bu durum sonraki 1-2 haftalık süreçte de devam etti.

o gün bugündür her ne koşulda olursa olsun bir linkin park şarkısı duyduğumda tüylerim diken diken olur, knight online giriş müziği, giriş ekranındaki şövalye kadın, server listesi, el morad-karos ayrımı ve daha yüzlerce nostaljik şey kafamda belirir ve ben geçmişe dalıp giderim. bu entry'yi yazarken de öyle oldu, spotify bir anda bana bir linkin park şarkısı açtı ve ben yine geçmişe gittim. kalbim yine küt küt oldu. hatta oyunu açarken açılan anti-cheat programı noah mıydı neydi onun da adını bilen çıkarsa lütfen yazsın, aklıma takıldı.

işte linkin park'ın 90'larda doğan gençlikteki yeri budur. eşi benzeri olamaz...

devamını okuyayım »