wenge

  • 1139
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 yıl önce

yay burcu

hayata her daim pozitif bakan, en olumsuz zamanlarda bile vardır bunun da bir sebebi elbet, ilerisi için bir deneyimdir der.. planlıdır ancak rutini sevmez. sürekli aynı şeyleri tekrarlamak, başlangıçta o şey için ölüp bitse de bir süre sonra sıkıcı hale gelebilir. bu herhangi bir alışkanlık olabilir, nesneye, yere, insana...hayatının her alanındaki, kendisine bir yenilik sunmalıdır yoksa çabuk bıkar. sadece dışa karşı bencilce bir tutum değildir bu, zaman içinde kendisine yapışan rutinleri de acımısızca eleştirir. otur bakalım yay karşıma sen böyle değildin neden böyle oldun der, bir silkinir. işte o silkinme dönemlerinde yalnız bırakılmalıdır.
pek çok duyguyu kendinde bir anda barındırdığından tutarsız gibi gözükebilir ama aslında bu her anı, her duyguyla süzgeçten geçirme durumudur. optimist olmak bunu da gerektirir. en kötü durumda bile her duyguya hazırlıklı olmalıdır ki bünye, gelebilecek herşey kolaylıkla halledilebilsin. kimileri bunu ukalalık, kimileri polyannacılık olarak adlandırsa da bu yay ruhunun doğal savunma mekanizmasıdır. yalnız bırakılması konusuna dönülürse; silkinme dönemlerinde ve en kötü durumlarda optimist kalabilmeyi başarabilmesi için yalnız bırakılmalıdır. ancak, gereğinden fazla yalnız bırakılması yayın çevresini de sorgulamasına neden olabilir.
patavatsızdır. ancak, bunu kötü niyetle yapmaz, öylesine içinden geleni söyler. dostum yüzüme gülsün ama arkamdan beni bıçaklasın ne yaparsa yapsın diyorsanız yaya bulaşmayın. yay size buysan busun diyecektir.
çok kolay arkadaş edinir ancak dostluk süreci uzundur ve kredilerini bu yolda fazlasıyla yitiren, yaya ağrı verse de artık o yoldan çıkacaktır. ancak, arkadaş olarak kalabilir dost olmasına imkan yoktur.
paylaşmayı ve bundan dolayı yaşadıklarını anlatmayı, anlatarak paylaşmayı çok sever. değer verdiklerine değer verdiklerinden sürekli bahseder durur. bazen bu da kötü ve yanlış anlaşılır.
kafasına koyduğunu yapar. birşey yapamadıysa o gerçekten istemediği anlamına gelir. bir şekilde, bir yerinde sıkılmıştır.
aşık olduğunda hak etmediği birşey görürse anında siler. gözyaşına bakmaz. ama sevgi aşkın üstünde olduğundan sevgisini kolay silemez, acıtır çünkü bu yayı. ancak, karşısındaki bunu asla bilmez. içi acısa da aşık olduğu ya da sevdiği insan onu yaraladıysa, kapanır o dosya...sevgi konusundaki tavrı herkese sevgi durumunda da geçerlidir. kin tutmasa da bir kere yaralandıysa kızar ve yayın kalbindeki kızgınlığı kolay geçmez.

devamını okuyayım »
20.08.2007 23:11