what a boring day

  • 291
  • 1
  • 1
  • 0
  • dün

güz gülleri

çocukluğum bu şarkıyı dinleyerek geçti. babam o zamanlar ud çalmaya başlamıştı. kendi başına çalışıyordu ve çalışma parçası da buydu. gitarla sürekli akdeniz akşamları çalmaya çalışan ergen ne ise babam da oydu o zaman bizim evde. alıyordu udunu eline bunu çalıyordu. hayır çalmaya çalışmasını geçtim, bir de söylüyordu uzun uzun. hafta içi ya da hafta sonu fark etmeden, sabah uyanır uyanmaz çalmaya başlardı. hafta içi işe gitmeden 15-20 dakika çalardı mutlaka. hadi tamam biz de okula giderdik ama hafta sonumuzdan ne isterdin baba. sonra ilerletti işi, güz güllerini bitirince başka başka tsm şarkıları da duymaya başladık. tsm koroları, konserleri falan hiç saymıyorum. 10 yaşına gelmemiş çocukların ortamına bak. ondan sonra neden hep bilgisayar oynuyorsun diyorlar. güz gülleri diye dolaşsaydım daha mı iyiydi.

bir arkadaşı vardı babamın. sürekli bunu dinlerdi. iki haftaya bir bunlara giderdik, ya da bu gelirdi eve ya da iş yerine. güz gülleri amca dedim ismini öğrenene kadar. lakabı bu kaldı bende.

şarkıcılardan kim iyi söyler bilmiyorum ama şimdi bakınca o amca ve babamın söylediği gibisinin bulamam sanırım. çocukluğumda sıkıcı ve itici gelse de şimdi bakınca zihnime aslında güzel anılar olarak kazınmış olduğunu görüyorum. hey gidi.

devamını okuyayım »