what makes you think i m not a superhero

  • 3454
  • 26
  • 10
  • 0
  • 3 gün önce

bilal erdoğan'ın boğaziçi'ni kazanması

ilk kez dile getirilen bir iddia değildir. arada sırada temcit pilavı gibi bu iddia dile getirilir.

"benim oğlum boğaziçi üniversitesi'ni kazanıyordu. katsayı engeliyle oraya giremedi. doğru dürüst bir yere de girme şansı olmadı. durumumuz vardı yurt dışına yolladık.”

bir aralar, "paraları nerden buldun da çocukları yurtdışında okutuyorsun"a cevap olarak, "bizim çocuklar zeki, bursla gittiler" denen hadise burada "durumumuz vardı"ya dönmüş gerçi, neyse..

bahsedilen katsayı problemi 99 yılıyla birlikte uygulanmaya başlanmıştır. oysa bilal 80 doğumludur, buna göre 1998'te üniversite sınavına girmiştir. herhangi bir katsayı engeliyle öyle sınav kaybettirecek ölçüde karşılaşmamıştır ama amerika'da okumuştur.

büyük oğlan burak da 1997'de üniversite'ye girmiştir, o dönem yeni yeni pörtleyen ve öss'yi geçebilen herkesi alan istanbul bilgi üniversitesi öğrencisidir. üstüne üstlük boğaziçi'ne girecekken katsayı yüzünden giremeyen kişinin, bilgi'ye gelene kadar, gene iyi kötü istanbul'daki kalburüstü diğer üniversitelere rahat rahat girebilmesi gerekmektedir. ve lakin, anca bilgi'de okuyabilen burakl erdoğan, aynı sene sevim tanürek'e otomobiliyle çarpıp ölümüne sebep olunca, apar topar ingiltere'ye okumaya gitmiştir.

yanisi öyle boğaziçi'ne girecektik de katsayıdan giremedik gibi birşey yoktur. din kardeşlerimize duyurulur.

edit: burak ile bilal bayağı bir karışmış, toparladım. transportationengineer uyardı.

devamını okuyayım »
28.09.2015 16:32