whateverifyouwant

  • 184
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

bmw 3 serisinin dengi vw

bu konu çok kafa karıştırır. işi hiç bilmeyen birine göstersen golf ve bmw 1.16 aynı siniftadır ve eskiden bunlar sektörel sınıflandırmada da aynı sınıf olarak gözükür kalitesine göre fiyatları fark ederdi. ancak araç sekilleri değiştikçe, kalitesine göre sınıfları artınca günümüzde sınıflandırması da değişime uğruyor. rent-a-car firmalarının özellikle çok ihtiyacı vardır bu yeni nesik sınıflandırmaya. örnek vermek gerekirse;

edmd manuel dizel clio veya fiesta
hdmd manuel dizel egea veya symbol
cdmd manuel dizel golf ... bu şekilde devam eder. merak edenler avis enterprise gibi şirketlerin sitelerinden bakabilir.

eski usulde siniflandirma böyledir. ancak şu an özellikle ülkemizde araç fiyatlarının yükselmesi sebebiyle değişik değişik sınıflar çıkmıştır. örneğin a180 ve bmw 1.16 otomatik dizeller ayrı sınıftir. golf premium compact olarak anılır. bizim memlekette ne kadar uğraşırsan uğraş sınıflandırmanın içinden çıkılmaz kafalar karışır.

eee dit
3 serisine ne jetta denir ne passat. bmw ve mercedes grubunda jetta muadili yoktu. ancak bu yıl mercedes bu sınıfta a kasa sedan çıkararak rekabete girdi. ayrıca bmw'ye almanya da ne premium ne de lüks diyemezsin. bunlar türkiye'de premium. almana araba geçiyor de gözü bmw mercedes aramaz porsche arar. vw adı üstünde halk arabasıdır. alt-orta gelirli kesime hitap eder. bmw de orta-ust gelirli kesime. orta doğulu alım gücümüzle bakarsak bunu anlayamız.

devamını okuyayım »