whosyourdaddy

  • 94
  • 3
  • 1
  • 0
  • evvelsi gün

brintellix

doktorumun bana 10mg'lığını yazdığı antidepresan. içeriğinde vortioxetine maddesi bulunuyormuş. söylediğine göre muadil antidepresanlar içerisinde en az yan etkiye sahip olanmış.

kullanımdan sonra gelen edit: ilk hafta gayet sakin geçti, hiç bir yan etkisini göremedim. ama o ikinci hafta var ya, yemin ederim cehennem azabıydı. fiziksel olarak öncelikle feci bir mide yanması yaşadım. her gün ilacı aldıktan sonra (ki saat 14:00 civarı alıyordum) gece yatana kadar midemde alevler kol sarıyordu. bunun yanında iştahsızlık boy gösterdi, nadir de olsa mide bulantısı da vardı. ama asıl sorun şuydu; rahatsızlığım ağır olmamasına rağmen 2. hafta içerisinde yoğun bir çöküş yaşadım. işimden nefret ediyordum, bu ilaca başlamama neden olan etkenler daha yoğun bir şekilde rahatsız ediyordu. en kötüsü de intihar etmek istiyordum. bu düşünce de günde 4-5 kere kafamın içerisine giriyordu.

cehennem azabı gibi geçen 2. haftadan sonra ise çiçek gibiydim. sadece iştah kaybı devam etti ki bu da bana biraz kilo kaybettirdi. onun dışında hayat iyi, sorunlar çözülür, yaşamaya bak gibi motive edici facebook postlarını beynimde paylaşıyordum resmen.

sonuç şu ki; ilk 2 haftayı atlatıldığı takdirde, yan etkisi muadil ilaçlara göre kısmen daha az olan güzel bir antidepresan.

devamını okuyayım »
23.05.2016 16:18