windhoek

  • 312
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

türkiye'den siktir olup gitmek

bmw 20 000 euro'ya mal ettiği otomobili almanyada 3 000 euro karla satarken şu soktuğumun devleti yaklaşık 35 000 euro vergi ile (ama devletimiz acayip bir arge yaptı, finansman sağladı, yatırım yaptı) kendi milletini sikmekte.

bütün yenilikler, teknoloji, ağır sanayi ve yenilik (innovation'ın karşılığı bir kelime bie yok dilimizde) batıdayken buralardan siktir olup gitmeyi istemek neden millete koyuyor onu anlamıyorum. neden bu dediklerimin olmadığının cevabı yukarıdaki paragrafta. kendi milletini sikip hazineyi beton ve demire yatırarak yandaşlarına ve kendi cebine aktaran bir devlet işte.

istanbul dünyanın en güzel şehirlerinden. egeden akdenize dünyanın en güzel tatil beldeleri bizde. doğal harikalar ülkesiyiz. enerji kaynakları dışında her türlü doğal kaynak mevcut. ülkemi çok seviyorum ve bu gidişattan hergün biraz daha kahroluyorum. ancak sokarım bu ülkeye siktirip gitmek istiyorum işte.

mücadele edelim dedik, geleceğimizi yakıyorduk. ergenekondan içeri girmemize ramak kaldı. 10 yıl ingiliz, italyan ve almanlarla çalıştıktan sonra memlekete dönelim, havayı koklayalım, yerleşik hayata geçelim dedik. hatta belirli bir stabillik sonrası tekrar siyasete girelim dedik. döndük ve bir baktık hava bombok kokuyor. 10 yılda memleket ne kadar geriye gitmiş ve çökmüş. ne ahlak kalmış ne çalışma etiği. ancak adamcılık ve kolaya kaçmak.

teog vs. araç, amaç zeki ve birşeyler başarabilecek bireylerin yükselmesini engellemek. hayatta kalmanın biattan geçmesini sağlamak. bu ülkeyi bu durma getirenlerin ve hiç kimse kusura bakmasın bu puştlara oy verenlerin ta amına koyayim (başta 2010'da yetmez ama evet diyenlerin).

ben 1 aya siktirip gidiyorum ama yine geleceğim. şartlar oluşunca, elimde yeterli güç olunca. hesabıda o zaman keseceğim.

edit: imla

devamını okuyayım »
19.09.2017 00:14