wowozange

  • 85
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

kadıköy'de iki polisin darp ettiği çellist gülşah

rezilliğin daniskasıdır. bu tür zorbalıkların artık bu ülkenin kalıcı bir özelliği olduğunun kanıtıdır. maalesef şaşırmamak gerekir. niye mi?

bu hale gelmemizin en büyük sorumlusu olan şu "malum" kafa yapısı yüzünden. örnek vermek gerekirse:

--- spoiler ---
yazdığım girdilerde istisnalar hariç küfürden, hakaretten ve argodan mümkün olduğunca kaçınan bir insan olarak, izninizle saldıracağım... kusura bakmayın.
--- spoiler ---

yukarıdaki herifin tekinin yazdığı şu cümleye bir bakın:

"bu müzisyen tayfası da biraz artist oluyor zaten belki aç çantanı kontrol edicez dediler açmadı..bilemiyorum.."

"biraz artist oluyor" ne demek lan? ne diyorsun oğlum sen? hayatında kaç tane müzisyen/müzikçi tanıdın? 20 küsür senedir müziğin içerisinde olup bu sanatı meslek olarak yapan bir insanım ve hiçbir meslektaşımın herhangi bir güvenlik görevlisi tarafından durdurulduğunda ne zorluk çıkardığını ne de böyle bir sebepten darp edildiğini görmedim ve duymadım. müzisyen senin hayatını kolaylaştırmak ve güzelleştirmek için var, zorluk çıkarmak andımızda yoktur bizim. sizin gibi çakma çakallara benzemeyiz, kurallara uyarız, çıkıklık yapmayız.

"karşı tarafı dinlemek lazım" demiş bir de, farkında olmadan bozuk saat misali doğruyu söylemiş. lakin karşı tarafın tek dediği şu, dinleyelim:

"sen bu kadının kim olduğunu biliyor musun?"

kimmiş lan bu kadın, söyleyin de bilelim. hangi örgütünün elebaşısıymış, hangi dış mihrakın ajanıymış? yazar efendi; sen de madem "duyarlı" yaklaşıyorsun, söyle de aydınlanalım. karşı tarafı duydun, kızın o kadar fedainin arasında herhangi bir devlet "büyüğüne" küfür etmesi, hakaret etmesi veya kendini elektro-çello ile patlatmaya kalkışması pek mümkün değil herhalde, değil mi?

"iletişim kopukluğu var" demiş bir de; "masum" bir iletişim kopukluğu genelde darp ile mi sonuçlanıyor lan? nasıl bir kafadır bu? aynı şey senin başına gelse, ağzın burnun salya sümük şu sol frame'in anasını avradını bellersin, çalmadığın kapı ırzına geçmediğin kafa-kulak kalmaz. empati yap da demiyorum, siksinler empatiyi... adil olun, düşüncede de fikirde de adil olun. ya da az cesur olun da biraz adalet yeşersin yüreğinizde.

son olarak "hadi siz yine devam edin sayfalarca polise bok atmaya" diyerek de sıvamış... görevini kötüye kullanan kim olursa olsun, o kişinin derhal cezalandırılması gerekir, boku geç şimdi, bokla oynama yaşı çok gerilerde kaldı... polisin/güvenlik görevlisinin görevi savunmasız genç kadınları terörist ilan edip dövmek değildir. kaldı ki polise kötü niyetle bok atacak son kişi benim, anam-babam polis lan benim... ailem iki kuşak namuslu/ahlaklı polisler yetiştirmiş, "insan gibi insan polis"in ne demek olduğunu çok iyi bilirim. polisi savunacak bir durum varsa o görev de bana düşer, sizler gibi kafası çingene pazarına dönmüş izansız hayalperest tıfıllara değil.

yaşadığınız ülkenin halini görüyorsunuz; salak veya angut değilseniz (ki kesinlikle değilsiniz), kimseye ders vermeye kalkışmayın; tarafsızlıktan, hele hele adaletten hiç bahsetmeyin.

bu meselede bir artist varsa, o da sizler gibi algı problemi yaşayan iki yüzlü zihinsizlerdir.

son olarak, gündemde tutulması gereken rezilliktir. çünkü yarın bir gün başınıza benzer bir şey geldiğinde sizi değil de göz göre göre haksız tarafı tutup savunursak, söyleyecek tek sözünüz kalmaz.

devamını okuyayım »
04.08.2017 00:20