wwwwwsssss

  • 203
  • 2
  • 0
  • 0
  • 4 hafta önce

10 mayıs 2013 cska moskova olympiakos maçı

bir önceki sezon oynanan maçın rövanşı niteliğinde olacak maçtır kuşkusuz. geçen sene şampiyonluğu almış olympiakos'tan 9 oyuncu yine bugün sahada olacak.

olympiakos ilk önceliğini muhakkak miloş teodosiç'i durdurmaya verecektir. ancak tecrübeli theodoros papaloukas'ı da çok dikkat etmeleri gerektiğinin farkındalar. oyuncu değişimleri sonucunda genç dimitrios katsivelis karşısında theo iyi işler çıkartabilir.

diğer yandan vassilis spanoulis'in savunmasında aaron jackson'a büyük iş düşecek spanoulis'in yıpratılması aşamasında. avrupa'da pick&roll silahını en iyi kullanan oyuncu olan spanoulis, bu oyunları sayesinde teo'yu faul sıkıntısına sokabilir.

sonny weems yine atletik yetenekleri ve patlayıcı gücü ile ön plana çıkacaktır. bence o da maçın kilit adamlarından biri. sezon boyunca oyunun sıkıştığı anlarda gerçekten çok iyi işler çıkardı. bu akşam da benzer anları çok kez yaşayacağız ve bu yüzden weems'in performansı da çok önemli. weems karışısında da kostas papanikolaou kendi üzerinde düşenin dışında ekstra işler yapabilme kapasitesine sahip.

olympiakos'un en büyük sorunu pota altında yaşayacaktır. viktor hryapa, sasha kaun ve en önemli isim nenad krstiç gerçekten çok büyük fark yaratıyorlar. giorgos printezis ve josh powell ile başlayarak ilk etapta bu isimlere bir önlem almanın pek mümkün olacağını sanmıyorum. georgios bartzokas genelde bu ikili ile başlayıp, pota altını dövmeye çalışıyor ardından da kyle hines ve pero antic ikilisiyle pota altında üstünlüğü ele geçiriyordu. ancak bu akşam başka planlar yapmak zorunda.

olympiaskos'un bu akşam ki tek şansı, geçen sene kendisini kupaya götüren savaşma ruhu. bu ruhu yine sahaya koyacaklar ve sonuna kadar savaşacaklardır. cska ise geçen sene düştüğü hatalardan kitaplar dolusu ders almıştır ve bu sefer kaybetmek istemeyecektir. benim tahminim cska'dan yana. güzel bir maç bizi bekliyor.

devamını okuyayım »
10.05.2013 13:50