wwwwwsssss

  • 192
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

sözlükçülerin yediği tarihi ayarlar

cep telefonuma gelen her 3 mesajdan 2'si, hiç alakamın olmadığı veya bir kere alışveriş yaptığım mağazlardan veya telefon operatörlerinden geliyor. diğer kalanı da internet bankacılığına girişte kullanılan, banka tarafından gönderilen şifre mesajı. öyle popüler bir adamım işte. neyse.

sıcak bir gün, şehir içinde 1,5 saattir dur kalk halinde yoğun bir trafikte araba kullanıyorum. öğle saati, çok bunalmışım, bir yere yetişmem de gerekiyor. telefonuma da habire bu mesajlardan geliyor. yok bilmem ne mağazası sezon sonu büyük indirimi, şu operatörümüze gelin sabaha kadar konuşma hakkı kazanın. peş peşe ama deli oldum. ardından da bir tane akaryakıt istasyonundan geldi. ama tam okuyamadım onu, göz ucuyla bakıp kapattım. ama aklımda opet diye kalmış. işte peş peşe 3 adet 75 tl'lik akaryakıt aldığında şu kadar puan mesajı.

mesajı okuduktan bir kaç dakika sonra opet istasyonu gördüm, daldım hemen içeri. hem nefes alıyim biraz, yakıt da bitiyor hem de kampanyadan yararlanıyim bari dedim. daha önce de yararlanmıştım çünkü. (bkz: hesaplayan adamlar)

pompacı arkadaştan 75 tl'lik doldurmasını rica ettim. ödeme yapmak için de kasaya gittim.

- merhaba
- merhaba
- 75 tl. bu 3 tane 75 kampanyanız da baya sürdü. aynısından faydalanmak istiyorum ben yine.
- o kampanya yok şu an beyfendi.
- nası yok! daha az önce telefonuma geldi mesajı. hem daha önce de faydalanmıştım bu kampanyadan?
- bize bir bilgilendirme yapılmadı efendim.

(35 derece hava sıcaklığı, egzoz dumanı, trafik, banka mesajları, bunalma, beynin sızlaması, gözlerin kızarması)

- size bir bilgilendirme yapılmadı mı? peki bana neden gönderiliyor bu mesaj? sizden önce müşteriye mi gönderiliyor bu mesajlar nasıl haberiniz olmaz???

- gerçekten olmadı, bir gecikme yaşanmıştır belki veya bir yanlışlık vardır?
- telefonum arabada hemen alıp geliyorum, gösteriyim size mesajı.

arabadan telefonu aldım, heryerim ter içinde hem sıcaktan hem sinirden. mesajlar kısmına geldim. mesajı açıp tutuşturdum telefonu kasadaki arkadaşın eline. haklı müşteri tripleri, elleri bele koymalar, dükkanın sağına soluna bakmalar..

- beyfendi bahsettiğiniz kampanya bizde değil, total'deymiş!

zemin kaydı ayağımın altından. hatta kaymakla kalmasaydı yarılsaydı keşke. öyle bir error verdim ki, mavi ekran teknolojisini yeniden keşfettim sanki. o ard arda gelen mesaj silsilesinde dogru düzgün okumamışım mesajı. haklıydı arkadaş, telefonu alıp bende okudum mesajı tekrar.başka bir akaryakıt istasyonu kampanyasıydı.

hiçbirşey demedi. ben ise özür dileyebildim sadece.

neye kızacağımızı şaşırıyoruz.güneşe sıcağa sövüp kışın köpek gibi bekliyoruz yazın gelmesini. kampanya mesajlarını kişisel taciz belleyip, yararlanabilmek için ise sıraya giriyoruz. okumuyoruz, anlamaya çalışmadan yorum yapıyoruz, üste çıkmaya çalışıyoruz. ses yükseldikçe haklı olduğumuzu sanıyoruz, ama o kasada çalışan arkadaş haklıydı bu sefer, hemde sessizdi.

devamını okuyayım »
07.05.2013 10:57