wyveld

  • 41
  • 9
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

2018 nba draft'i

ilk sıralardan seçilmesi beklenen oyuncuların bir kısmı hakkında bilgi vereyim. zaman buldukça yenilerini eklerim.

ilk sıraya yazacağım kişi şahsi favorim olan;

deandre ayton
demarcus couisins tarzı all-around pivot. draft'a kadar sanırım 20 yaşına yeni girmiş olacak. 7'0" boyu ve 7'5" kanat boyu var. pivot mevkisine göre alışılmadık atletizme sahip. bilgisayarda basketbol için özel olarak tasarlanmış gibi mükemmel vücudu ve basketbol fiziği var.

post oyununda iyi, sadece fiziğini kullanarak bile pota altında hem çok rahat sayı atabiliyor hem de çok rahat rebound alıyor.

pasları en göze batan özelliği olmasa da sahayı güzel görüyor ve pas isabeti güzel.

bunların yanında bir de şutları şahane. hücumda takımının sahaya yayılmasını sağlayabilir. boş üçlük affetmez.

yukarıda anlattığım adam tam bir basketbol tanrısı. ancak madalyonun bir de öteki yüzü var: mental yönden zayıf bir oyuncu. maç içinde kopmalar yaşayabiliyor. bir bakmışsınız maçın en kritik anında karşı takımın guardının yanından geçip potaya gitmesini sadece izliyor. genel olarak ise blok ve top çalma istatistikleri çok düşük.

luka doncic
euroleague veya geçenlerdeki avrupa şampiyonasını izleyenlerin aşina olduğu guard. yeni manu gözüyle bakılıyor. fiziken manu'dan biraz daha iri.

oyunu çok iyi okuyor ve güzel oyun kuruyor. yukarıdan bakıp cımbızla ayarlamalar yapar gibi pick&roll yapıyor.

ayaklarını çok iyi kullanıyor. step back, turnaround gibi şutları iyi atıyor.

fiziğinin ekmeğini savunmada güzel yiyor. kendini bu alanda geliştirirse lockdown defender'a dönüşebilir. bir başka nokta da güzel rebound alması.

ancak bazen savunmada biraz ağır kalıyor. kendisinin çok iyi kurduğu pick&roll savunmadaki en büyük zaaflarından biri. kyrie irving tarzı patlayıcı ve çok hızlı guardları tutmakta çok zorlanacak. öte yandan ofans'ta şutlarını geliştirmesi gerekiyor.

michael porter jr, marvin bagley iii ve belki miles ve mikal bridges'i de bu entriye ekleyeceğim.

devamını okuyayım »
18.05.2018 14:41