xylvr mangal yürekli rişar (505)

  • 511
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

leyla ile mecnun

neden sevildiğine dair bir kanıtı daha 90. bölümünün sonundaki "yokluğunda" videosunun şu karesiyle izleyicilerine sunmuş dizi.

ali atay, kendi kişisel kıyafeti ile mecnun'dan ayrı şekilde çalıp söylemekte; kucağında ibanez'i, önünde gayet şık bir mikrofon ve sehpası. fırat ikisivri kenardan gitarıyla eşlik etmekte. serkan keskin hemen onun yanında, üzerinde tıpkı ali atay gibi kişisel kıyafetleri -özellikle gayet şık trençkotu- kucağında bas gitarı, takılmakta. osman sonant zaten gayet şekil giyimiyle hırsız yavuz'dan hayli uzak, gözlükleri ve ceketi ile roland klavyesinin başında, çalmakta. onur ünlü ise blues brothers'tan fırlamış edasıyla davulunun başında.

peki, kişisel görünümlerine -özellikle dizi kostümleri ile değil de kendi giysileri ile- bu kadar özen gösteren bu adamlar birleşip, osman sonant'ın çaldığı klavye için bir sehpa bulamamışlar mı da, adam klavyeyi bildiğimiz eski bir dikiş makinesi sehpasında çalmakta?

muhtemelen bulurlardı elbet. ya gider, ödünç alırlardı; ya da satın alırlardı bir yerlerden. ama kişisel fikrim odur ki, bu kadar ıvır-zıvır arasında kimsenin aklına gelmedi bu. ve çözüm de hem dizi setinin dekorunda zaten mevcut bulunan, hem de daha doğal görünüm sağlayacak dikiş makinesi sehpasıyla son anda bulundu.

bildiğin pedalı, kasnağı, ahşap gövdesi, döküm ayaklarıyla dikiş makinesi sehpası kullanmış adamlar klavye için yahu!

tam lise müzik grubu kafası; güneş gözlüklerine kadar her şeyi ayarla, şekli şemali en faça hale getir ama enstrumanın duracağı sehpayı unut. işte bu davranış gayet bizden be!

ve bu diziyi, bu adamlar çektiği için seviyoruz işte!

edit; diziyi öveyim derken yanlış anlaşılma olmasın, 3 kuruşluk sözlük reputasyonumuz var o da arada kaynamasın; liseli değilim. *

devamını okuyayım »