ya iste boyle senden naber

  • 1223
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

can yücel'in mezarının parçalanması

21. yüzyılda insan ırkının geldiği son noktadan bildiriyorum:

içki ile arası muazzam seviyede iyi olan büyük bir dünya şairi ölüyor. birkaç seveni üzüm şırası, üzüm sapı ve alkolden mütevellit bir sıvıyı şairin mezarına dökerek onun ruhunu yad ediyor. bu basit eylem, bazı insanları rahatsız edebiliyor. bir ilçe başkanı, ahmet sedat deniz, çıkıp hedef gösterici açıklamalar yapıyor. bazılarının da salyaları akıyor. örf, adet, gelenek, allah, kitap, din gibi kutsallardan bahsederek şairin mezarını parçalayabilecek raddede gözleri dönüyor! bu edim iyi irdelenmeli. primitif duygularını bastıramayarak tahammülsüzlüğün zirvesine tırmanan bu tipler gibi binlerce insan var, aramızda yaşıyor ve her yerdeler.

ben şuna inanıyorum. faşist ve zorba insanlara karşı itirazı olan insanlar korkup pısmaktansa cesaret ve kararlılıkla o faşistlerin üzerine gitmelidir. dişe diş. evet. çatır çatır. çünkü bayanlar baylar mahallenizdeki komşunuzun kızına tecavüz edildiğini gördüğünüzde evvela hukuki yollara başvurmazsınız, gidip o tecavüzcüyü bir güzel pataklar, kzıı kurtarır sonra hukuka havale edersiniz. o yüzden bu ülkenin fikri ve vicdanı hür, özgürlükçü, hoşgörülü insanları a'dan z'ye her yerde (yalnızca klavye başında değil) daha cesur daha atak daha ofansif daha asabi daha öfkeli olmak zorundadır. (sakin ol şampiyon diyeni sikerim belirteyim.kapan parantez) aksi takdirde... durum ortada. en azından kulağımın arkası bana kalsın istiyorum.

kutsalı üzerinden hareketle faşistlik yapan kim varsa hepsinin kutsalını sikeyim! çok net. çünkü bütün dünyada, herkesi aynı anda ilgilendiren tek bir kutsal vardır:
özgürlük ve insan hakları. ve ben özgürlüğüme ve haklarıma kast edilmesinden hiç hoşlanmıyorum. sinirleniyorum. tansiyonum çıkıyor. küfürbaz oluyorum.

daha fazla öfkeli olmalıyız daha fazla!

devamını okuyayım »
19.08.2011 15:05