yamaha ya degil

  • 438
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

öğretmen maaşları 900 lira olmalıdır

aga bi durun. valla başlığı görünce bu fikri ortaya atana küfür edeyim de sonra çıkarım diye girdim. bana mantıklı gelen şey şu oldu 900 liraya bu işi yapacaklar var demiş yazar. doğru hakkaten. hayır derdim kalite benim. şaka bir yana yıllardır kaliteli bir eğitim verildiğine şahit olmadık. ben hiç kaliteli eğitim görmedim.

mesela lisede matematik öğretmeni vermemişlerdi. sonra 3 ay geçti sınav tarihi geldi. iki yan ilçeden bi okuldan matematik öğretmeni geldi ve ne öğrendiniz dedi. biz de bir şey bilmediğimizi söyledik. tamam iki gün sonra sınavınız var deyip gitmişti. hayır yıllardır durum bu. e şimdi 3 bin lira vermenin anlamı yok öğretmene o zaman.

20 yıldır fatihte yaşıyorum. o kadar okulda bir tek öğretmenin müthiş olduğunu bilirim. o da iki yıl içinde kolejin birine transfer oldu rekor maaşlara ki o zamanlar kolejin kolej olduğu zamanlardır.

bakın örnek olarak http://m.haberturk.com/…re-you-dedirtemedik#forward adamınız gol diyor. 10 yıldır iki cümle ingilizce konuşamıyoruz. peki bu kadar güzel ama ingilizcce öğretmenlerimiz ne yapıyor ? bence kabul edilmeli.

edit : şunu sorun kendinize : bu öğretmenlere 3 değil 6 bin lira maaş verseniz eğitim sistemi düzelir mi ? mümkün değil düzelmez. mesleğin kutsallığı falan filan geçelim bu işleri. işini öğretmek için yapan adamın mesleği kutsal. peki %95'lik kısım niye giriyor bu mesleğe ? sigortası var maaşım yatıyor falan filan yani olay sırtı devlete yaslamak. asıl sorun çocuklarımızı eğitecek insanların eğitilmemiş olması.

devamını okuyayım »
14.09.2015 15:22