yanilgi

  • azimli
  • mülayim ama sempatik (542)
  • 1441
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

liseli serap

hepimize bir değil, bin tane hayat dersini birden öğretmiş, nerde nasıl yaratıklarla yaşadığımızı hatırlatmış, aynı havayı soluduğumuz, aynı internet sitesine girdiğimiz kişilerden en abartısız haliyle tiksindirmiş,kişidir liseli serap. o olmasaydı vay halimize!

serap artık her kimse, bizzat bir kadın olarak onunla empati kurmamın, onun başına gelenlere ve bu başa gelişten sonra kendini çok kültürlü, çok entellektüel sayan bir grup insan tarafından* aşağılanmasına sinirlenmemin altında benim hayatım boyunca yediğim bokları aramak isteyen bir babayiğit, bir kendini bilmez varsa buyursun.

onlar buyururken, minumum seviyede insanlık ve akıl sahibi olan her insan gibi biz de serap hikayesinin trajedisine öfkelenelim. dünyadaki tüm trajedileri bize eğlence kültürü haline izlettiren sisteme, hep bir ağızdan pis birer rontcu olup, sürekli bbg evi izler gibi dünyaya bakmamıza küfredelim. gençlerimizi bu denli kayıtsız, bu denli gemisini kurtaran kaptan, bu denli histeriklik derecesinde başkasının felaketinden zevk alan haline getiren, "ya o sizin kız kardeşiniz olsaydı" dan öte empati yeteneğinden yoksun bırakan eğitilişimizin üstüne tükürelim hatta.

ve seraba şükran duyalım. sen sağol ve sen güçlü dur kızım. zira senin sayende öğrendiklerimiz bir tokat gibi vurdu yüzümüze, etimizi, onurumuzu acıttı. kimliğimizde yazan t.c. yazısından utandık senin körpe bedeninin çaresizliği porno malzemesi yapılırken. hergün insanların sefaletini, acılarını, en kirli şiddeti, çocuk fahişeleri, eroinden ölen burçin bircanın cansız bedenini, tinerci çocukların çektiği acıyı, senin gibi binlercesini çiğnemeden yutan sistemi görmeyen, ona boyun eden, sessiz tanık olan, suç ortağı olan, röntgenci olan gözlerimiz acıdı. saol serap, sayende öğrendik ki, onca yatırıma, onca teknolojiye, onca batılılaşma histerisine ramen, bir adım, bir arpa boyu yol alamamışız milletçe. saol canım, senin sayende anladım ki, kir hakikatten bakan gözlerdeymiş, susan ağızlardaymış, acize şuursuca atılan tekmede, düşene vurmanın zevkine sapıkça varan zihindeymiş.

umarım bir gün tüm bu hastalıktan, tüm bu sonsuz kinden, örümceklenmiş, kokuşmuş, televizyon izlemekten, düşünmemekten jöleye dönmüş beyinlerin arasından, bu pis embesil çukurundan sıyrılırsın. türkiyede kadın olmanın bedelini hepimizden bir fazla ödedin. seni hepimizden bir fazla örselemeye, malzeme etmeye, kendi tatminsiz, biliçsiz, hayvani dürtülerini sana bakıp, seni kurcalayıp, seni aşağılayıp tatmin etmeye çalıştılar. her birimize her gün yaptıkları gibi. saol serap sayende hatırladık ki, okullarımızı, otobüslerimizi, sokakalarımızı, evlerimizi ve hatta yataklarımızı paylaştığımız adamlar, en acımaz düşmandan daha tehlikeli, en bedbaht cahilden daha cahillermiş.

ve özür dilerim serap, hepsi adına, tekrar tekrar, o berbat videoyu izlediğim için, izlettirildiğim, senin özeline bu kadar şuursuzca daldığım için bir kez daha. böyleyiz, bu kadarız. yapacak bişey yok.

devamını okuyayım »
19.07.2004 14:41