yanlissecim

  • 167
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

insan ilişkileri

eğer insanlara uzak, onlarla kurduğunuz ilişkiler üzerine düşünmeyen biriyseniz çok kolay halledebileceğiniz bir mesele bu. ben böyle biriydim son bir kaç yıla kadar. ne zaman başka insanlarla mecburen yakın ilişkiler kurmak zoruda kaldım ev arkadaşlığı, iş ortamı gibi hayata küstüm yemin ederim. hiç mi düzgün gerçekten samimi bir insan yok şu dünyada? kendimden bile şüpheleniyorum acaba ben de kendimi iyi insan zannediyorum ama ben de onlar gibi miyim? zaten beğenmediğim bu insanlara göre ben gıcığım. ortak fikirleri bu üstelik. hayır bu yaşta ergen bunalımlarına gireceğim utanmasam. insan ilişkileri şu şekilde yürüyor yeni yeni öğrendiğim kadarıyla:

kendini hep olduğundan farklı biri gibi göster. aynı evde yaşadığım insanların arkadaş ortamında hele ortamda karşı cins varsa kendilerini gösteriş biçimlerini gördükçe onlara acırdım eskiden.
karşısındakini yererek, kendini üste çıkarma. bu da 2. aşama. kendini olduğundan farklı göstermek kişimize yetmez bir zamandan sonra, senin üzerine çalışmaya başlar.

insanlardan uzak durmak lazım. bunları insanları sevdim değer verdim, beni sattılar düşüncesinde biri olarak yazmıyorum üstelik. ben insanları sevmem. gerçekten biri birini nasıl sever bilmiyorum bile. bak bir de bu var. bunu onlara söylediğinizde size bakışlarına baksanız gerçekten çok sevgi dolu olduklarını sanırsınız. güya ben sevmiyorum insanları, onlar seviyor. benim gösterdiğim hassasiyetin yarısını göstermezler eğer çıkarlarına uygun değilse. allah gerçekten bu insan türünün eline düşürmesin insanı.

devamını okuyayım »