yarin yaparim

  • 2257
  • 7
  • 2
  • 0
  • 3 gün önce

yabancılara süresiz çalışma izni verilmesi

tahminlere göre, şu anda türkiye'de seçmen olabilecek yaşta yaklaşık 1,5 milyon civarında suriye vatandaşı bulunuyor. türkiye'deki toplam seçmen sayısının 50 milyon civarı olduğu bir ortamda, %3'e tekabül eden bu rakam akp'nin iştahını kabartıyor. üstelik bu kesim, kayıpsız bir şekilde akp'ye oy verecek-verdirilecek, ve bu kesim'in nüfus artış hızı türkiye ortalamasının çok üzerinde. yani şimdi %3 olan oran, 20 yıl sonra belki de %6-7 seviyesine çıkacak.
çalışma izni verilmesinin temel sebebinin suriyeli sığınmacılar olduğunu herkes biliyor. çünkü, hiçbir avrupalı'nın ülkesinde kazanacağının beşte birini kazanmak için türkiye gibi bir ülkede çalışacağını aklı başında hiçbir insan iddia edemez. amaç, bir sonraki aşamada hepsini vatandaş yapıp oy kullandırmak, akp hanedanlığını sürdürmek. yani, akp iktidarını sürdürsün, yandaşları cebini doldursun, cbb hezeyanlarını heyecanla yaşasın diye bir ülkenin demografik yapısı bir daha düzeltilemeyecek şekilde bozuluyor. ülkenin temel sorunlarından biri kaliteli eğitime ulaşılamamasıyken, eğitim alması mümkün gözükmeyen milyonlar, kişisel hırslar uğruna ülkenin nüfusuna katılıyor.
2 ay sonra kızım doğacak, üniversite çağına geldiğinde ise bu ülke tamamen yaşanmaz hale gelecek. baba olarak ona sunabileceğim en büyük imkan onu bu ülkeden kurtarmak olacak gibi gözüküyor, eğer önümüzdeki yıllarda bir mucize gerçekleşmezse.

devamını okuyayım »