yasar usta

  • 119
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

sokakağzı

ağustos sonu eylül başı ziyaret ettiğim tatil beldesi.

kafa dinlemek istiyorsanız biçilmiş kaftan. denizi biraz soğuk olmakla beraber genel olarak temiz ve durgun. plajı kumsal değil taşlık, ama taşlar rahatsız etmeyecek kadar küçük. plajın daha taşlık olduğu yerlerde de iskeleden denize girme imkanı var. ziyaret ettiğim mevsimde hava biraz değişkendi, serin denemez sadece sabah akşam biraz esiyor.

kalınacak yer tavsiyem yok ama kalınmayacak yer uyarısında bulunabilirim. "muhtarın yeri" olarak da bilinen sokakağzı motel'de kaldım. bölgenin en eski işletmesiymiş, fakat işletme demek gerçekten zor.

kalacağım tarihten 2 ay önce rezervasyonumu yaptırıp kaporamı gönderdim. bu sırada ulaşım konusunu sorduğumda biz sizi alırız demişlerdi. yolculuktan önceki gün bunu teyit için aradığımda konuştuğum barış bey almalarının söz konusu olmadığını, sabah 7'de başlayan minibüsler ile gelebileceğimi söyledi. hemen ardından rezervasyonumun çok düşük bir ücrete yapıldığını, bu rezervasyonu yapan personeli "kovduklarını", beni aradığını ancak ulaşamadığını söyledi. artık ulaşsa ücreti artırmak mı isteyecekti, rezervasyonumu iptal etmek mi isteyecekti bilemiyorum. 3 dakikalık telefon görüşmesinde 3 defa "aslında şu ücretten olması gerekirdi" denince baştan bir antipati oluştu.

ertesi sabah 6 buçukta otogara varıp da minibüslerin 08:30'a kadar başlamadığını öğrenince motele ulaşmak için başka alternatifler aramak durumunda kaldım. bir şekilde ulaştıktan sonra odama girebilmek için saat 8'den 14:45'e kadar beklemem gerekti. evet check-in saatleri genelde 14:00 civarı olabilir ancak bu bilgi daha önce verilmediği gibi (daha geç bir otobüsle gelebilirdim) herhangi bir hızlandırma çabası, veya onu da geçtim beklerken bir çayımızı içer misiniz bile olmadı. 5 dakika içinde oda hazır deyip 45 dakika sonra anahtarımı verdiler. odama girdiğimde elektrik yoktu. meğer şalteri kapalı tutuyorlarmış, talep üzerine açtılar.

akşam yemeklerine diyecek yok, her şey gerçekten çok lezzetli. kahvaltı da bir motel için gayet iyiydi, bir eksik yoktu. öğle yemeği için bir şey diyemeyeceğim, zira bir defa öğlen yemek girişiminde bulundum onda da bir saat bekledikten sonra siparişimi hatırlattığımda "kalmamış abi" dediler.

odalar fena değildi fakat ara ara su kesintileri yaşanıyor ve sıcak su sadece akşamları var. ayrıca odalara foseptik kokusu geliyor ve wi-fi 56k düzeyinde.

çıkış yaparken hesabıma yiyip içmediğim şeylerin yazıldığını fark ettim. itirazım üzerine sildiler. bu arada bir not, günün hiçbir anında (kahvaltı/akşam yemeği dahil) ücretsiz su içmek mümkün değil.

sonuç olarak sokakağzı'na gidin, sokakağzı motel'e gitmeyin.

devamını okuyayım »
04.09.2017 17:35