yeni bela husnu

  • 1562
  • 42
  • 8
  • 0
  • evvelsi gün

game of thrones

--- s07e04 spoiler ---
--- s07e04 spoiler ---

ejderha vurmak için yapılan arbalet'in lannister ordusunda ne işi olduğunu anlamayan arkadaşlar varmış. ulan adamlar ejderhalarla birlik olmuş bir aileye baskına gittiler. illa ki tahmin etmişlerdir ya kuşatma sırasında ejderhalar yetişirse, ya biz saldırdığımız anda sarı çiyan yavrularıyla yüksek bahçe'de bulunuyorsa diye düşünerek yanlarında götürmüşlerdir. bunun nesine şaşırıyorsunuz?

ikinci olarak gölün ne kadar derin olduğu mevzusuna takılmış gencolar. belki gölün o kısmında bir çukur var. siz hiç denizde şurada burada yüzerken bir çukura denk gelmediniz mi? yada göl kenarından bir kaç metre sonra hemen derinleşiveriyor. göllerde böyle şeyler olabiliyor genelde. göletlerde yaşanan boğulmaların nedenlerinden biri bu biliyorsunuz.

bronn nasıl o kadar uzağa zıpladı? o kadar uzağa zıplamadı. bronn atladıktan sonra ejderha sadece arbaletin bulunduğu kısmı kavurdu. bronn yere güzelce kapaklanarak alevlerin sırtını sadece yalayıp geçmesiyle kurtulmuş oldu.

başka sorularınız varsa onlara da cevap uydurayım. ama lütfen biraz da siz düşünün lan. filmlerde açık arayacağınıza izlediklerinizden zevk alın. ha çok aşırı mantıksızlıklar olur tamam. ama şu dizide de öyle açık ara mantıksızlık aramayın. sonuçta bir fantastik kurgudur. çok fazla mantık aranmaz. bu haliyle sevin. sevmiyorsanız izlemeyin amk!

edit: bronn nasıl böyle arbalet kullanmayı öğrendi? arbalet denen zıkkımı qyburn icat etmedi. got evreninde daha önce kullanılmışlığı var. qyburn ipnesi belki biraz daha büyüğünü yapmış olabilir. ya da arbalet'in oklarını ejderha öldürecek şekilde geliştirmiş ya da arbalet'in kendisini daha güçlü atış yapacak şekilde iyileştirmiş olabilir. belki de bu qyburn denen puşt yola çıkmadan önce komutanlara hızlı bir arbalet kursu vermiş de olabilir.

edit 2: @khellendros demiş ki yüzlerce, binlerce dothrakiyi dragonstone' dan gemilere bindirip king's landing' in yakınlarına kadar gelirken, bir tane bile gözcü görmüyor mu bunları?
savaşın tam yerini bilemiyorum ama sanırım kings landing'in güney taraflarında çeşitli kaynaklardan doğup yüksek bahçe'den denize dökülen nehirin (mander sanırım) kollarından birine yakın bir yerlerde oluyor. ayrıca olayların geliştiği göl haritada görünmüyor. bu konuda kaynağa da ulaşamadım. dolayısıyla konu dothraki'lerin türkler gibi bozkır'da atlarıyla akıp giden bir topluluk olmasıyla ilgili. saldırıya uğrayanlar bir kalede falan değil. yol üzerinde. bir takım gözcüler dothraki'lerin karaya çıktığını kings landing'e kuzgunla bildirseler oradan bir atlı mesaj ulaştırmak için orduya doğru yola çıksa, dothrakiler'in daha hızlı hareket ettiğini düşünüp herhangi bir haberci ulaşamadan baskına yetişebildiklerini tahmin edebiliriz.

--- s07e04 spoiler ---
--- s07e04 spoiler ---

devamını okuyayım »
09.08.2017 11:00