yeni dunya duzeni

  • hırçın golcü (294)
  • 546
  • 4
  • 2
  • 0
  • evvelsi gün

dota 2

ne kadar kanıtlanabilir bilmiyorum ama reddit'te gördüğüm şu deney çok hoşuma gitti:

http://www.playdota.com/….php?p=9780021#post9780021

her zaman kendime sorduğum soru neden 4-5 oyun sonunda fix 5-6 tane blok halinde lose aldığımdı. hiçbir zaman flamelediğim zaman aldığım raporlar o bloklara sebep olabilir diye düşünmemiştim fakat adamın bu çalışması bu yöndeki şüphelerimi arttırdı. şimdi ne yalan söyleyeyim bazen gerçekten çok ağır hakaret ettiğim, moronlukla veya ruslukla suçladığım adamlar olurdu ve bunu %70 yapıyorum zaten en az 1 kişiye. onun haricinde deney özet olarak şöyle ingilizce bilmeyenler için:

eğer oyun sonunda gelen yıldızlardan biri sizin hakkınızda kötü oyladıysa,
iyi/kötü/flameli bir oyun sergilediyseniz ve ne olursa olsun 1-2 rapor aldıysanız
abandon aldıysanız

valve sizi 3-4-5 maçlığına her zaman sövdüğümüz salak insanların veya smurflerin yanına verecektir. bunun sebebi de bir valve dev'inin şu yazısı olabilir:

http://i.imgur.com/r48ehfx.png

yani eğer böyle uygunsuz hareketler, küfürler, bile bile throwlar yaparsanız dev'in dediği gibi sizi o adamların yanına koyarlar.

genel olarak bana çok mantıklı geldi, ne kadar kanıtlanabilir bilmiyorum. eğer win streak'ten sonra bir lose streak'e düşüyorsanız suçu cidden kendinizde veya davranışlarınızda arayabilirsiniz yani. belki de 1-16 giden mid'i flamelemek yerine mute atıp geçmek gerek bilemiyorum, hiç tartışmaya girmemek yani.

devamını okuyayım »
20.05.2015 20:42