yeni klasor 3

  • anadolu çocuğu (303)
  • 709
  • 27
  • 9
  • 0
  • dün

emlak balonu

emlak konutun sitesine girdim. siz de girin. istanbul'u pek bilmediğim için bana başakşehir taşak evler, avcılar yaşam konutları, esenler genel evleri... falan hiçbir şey ifade etmiyor. diyorum ki milyon istendiğine göre jetgillerin evleri gibidir herhalde hepsi. bizi aşar yani diye düşünüyorum. bir yandan da diyorum ki memlekette bu kadar milyone var mıymış amk? çünkü bakıyorsun her biri yaklaşık 1000 konut barındıran onlarca dev proje. demek ki varmış diyorum.

istanbul metropol. istanbul yükselen değer. istanbul eşeğin siki... ama benim dikkatimi çeken istanbul projeleri olmadı. orada nevşehir merkezde yapılan bir projenin ödeme planını okudum. 3+1 evler 541.000 liradan başlıyor. nevşehir lan! eşeğin harman olduğu yer. oğlum ben karı-koca memur adamım yahu! amlak konut faiz giderinin yarısını karşıladığı halde toplam ödeme miktarı on yıl için milyon liraya yakın.

bu devletin iki memuru yemeyip içmese yine de nevşehir'den ev alamıyor. nevşehir be! düşünsene milyon lira vermişsin nevşehir'de ev vermişler. ya da şuradan bakalım: bizim millet çalışarak kazanılan parayı tahayyül edemez nasılsa... acun'un yarışmasına girmişsin. gönüllüler takımında altı ay anan sikilmiş. kırk çeşit dalavere yapıp kuyu kazmışsın. karaktersizliğini koca ülke canlı yayında aylarca izlemiş. ödülünle nevşehir'den bir ev alabiliyorsun.

tanım: süper balon. patlamazsa peri bacalarına yukarıdan bakmanızı sağlar. balonla peri bacaları turu... peri bacaları da sanki şeye benzemiyor mu?

devamını okuyayım »
13.05.2017 00:34