yepisyeni

  • 143
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

barış atay bülent timurlenk atışması

ikisinden de zerre hazzetmem. yazıyı barış atay yazdıysa eğer ondan beklenmeyecek kadar iyi bir yazı açıkçası. yanlış, hatalı yerleri var mı var. ama herkesin görüp söylemeye cesaret edemediği şeyleri yerine koymuş mu? koymuş.

timurlenk yeni türkiye ekibinin (bunlar geniş bir ekip biliyosunuz, her köşedeler) bir şey bilen ender isimlerinden. bildiği şey de italyanca. uzmanlık alanı da futbol. buraya kadar her şey güzel. en azından diğer takımdaşları gibi hak etmediği paraları kazanıyor, hak etmediği yerlerde boy gösteriyor diyemeyiz. ama el insaf be kardeşim! italyanca ne zamandan beri karşıdakini dövmek için kullanılan bir alan oldu. haddim olmayan laflar etmek istemem ama italyan gazetelerine 2 senenizi ayırın, 2 sene sonunda siz de o haberleri çevirecek noktaya gelirsiniz, tüm olay bu. he, bunu anlatmak değil yapmak mesele. timurlenk de yapmış, sayı duyulması gerekir. ama olmuyor işte. "sen empoli'sin ehe ehe" ne allah aşkına? bu mu senin seviyen. tartışmanın başından beri gösterdiği üslupla kesinlikle kaybeden olmuştur. sinirini kontrol edememiş tıpkı abileri ve kardeşleri gibi davranmıştır. oysa italyanca biliyosun, futbol biliyosun, kendinden emin ol iki dakika, rahat davran, ne diye köpürüyosun karşındaki çakma karaktere? e bu kadarmış senin de seviyen işte, bir eleştiride -üstelik şahsına da değil- düşüverdi bütün birikimin üstünden.

barış atay'ı beğen beğenme ayrı bir konu, adam küfür etmemiş, bel altı vurmamış,bilmediği bir konuda ahkam kesmemiş, sadece internette okuduğu bir yazının linkini vermiş. e seni rahatsız eden ne? sana mı sorucaz bir şeyi okurken paylaşırken? o kadar zoruna gittiyse abine yapılan eleştiriler git kafanı duvara vur içini boşalt ama adamın sayfasına gelip italyancanla niye artistleniyosun?

timurlenk'in gittiği filmleri eleştirdiğini biliyorum. oysa o ne anlar sinemadan? kaldı ki profesyonel futbol kariyeri bulunmadığı ve teknik direktör olmadığı için aslında futbolu da yorumlayamaz kendi mantığına göre. oysa bir alanda yetkin olmak başka söz hakkına sahip olmak başka bir şey.

son olarak madem kendisi mahalleden, ona ufak bir nasihatte bulunayım: kardeşim, o bence de yeteneksiz, işe yaramaz adam beğen beğenme yıllardır iktidardan nemalanmadan kendine bir çizgi oluşturmuş. sen bilirsin, sizin oralarda göte göt derler. heh işte istediği kadar kalitesiz olsun bu adam senin o cukkaladığın nimetleri elinin tersiyle itecek taşağa sahip mi sahip. sen sus bülent kardeşim, sus ve işine bak, paranı al götür evine. eminim bakacak çocuğun, evin barkın vardır. sesinin tonunu ayarla , söz söylenmeyecek yerlere söz söyleme ve işine devam et. ama başkası aksi bir laf söylüyor diye de hiddetlenme. bu kaptan yemeyenler de var, ve onlar kalitelerinden bağımsız olarak eleştiri hakkına sahipler.

devamını okuyayım »