yesila

  • azimli
  • hırçın golcü (276)
  • 1487
  • 17
  • 3
  • 0
  • dün

apandisit

ağrı genellikle göbek çevresinde başlar ve bu durumda apandisit akla gelecek en son ihtimaldir. daha önceden bir belirti olmaması da gecikme sebeplerindendir.
alınan ağrı kesici patlama ihtimalini yükseltir.

sabah 06.30 sularında hafif bir mide ağrısıyla uyandım ve bir süre geçmesini bekledim. sonra işte çıktım evden geçecek diye yürüdüm işe gittim vs. geçmiyor üstüne artıyor ağrı. ama kesinlikle apandisitle ilgisi yok gibi. hatta sandım ki diafram iltihaplanması. aradan 3 4 saat geçtikten sonra nato yolu üzerindeki özel bir hastanenin aciline gittim ki aynı acil zatürree olan annemi antibiotik ve grip teşhisiyle 5 dk içinde yollamıştı. neyse röntgen çektiler kan tahlili yapıldı.lokosit in 13 olmasına rağmen idrar yolu enfeksiyonu olduğu söylendi. idrar yoluyla alakası olmadığını söylediğimdeyse neden geldiğimi sordular. bana bir ağrı kesici verdiler bir de serum. evine git ağrı kesicinin tesiri geçince geri gel, 1 hafta sonra da gel muayene ol dahiliye bölümüne dediler.
after than eve geldim ve idrar yolları enfeksiyonu olduğundan dolayı sıcak su torbalarıyla ufolarla falan bir süre geçirdim tabi bu arada ağrı sürekli daha da arttı ve göbek deliği çevresininin artık benim olmadığını, kesildiğini yandığını falan düşünmeye başladım. aynı sıcak su torbaları ve battaniyeyle yola çıktım ve süpersonik bir fikirle farklı bir hastaneye gitmeye karar verdik tecrübelerine güvendiğim ebeveynimle.
tabi hala midem midem dediim için uzun süre endoskopi hortumu yutmak için bekledim ki bu süre içinde lokosit değeri 18e çıkmıştı. arada geçirdiğim 3 saati anlatmak istemiyorum. midemi yoklayacak doktorla karşılaştıktan 1 dk sonra apandist şüphesiyle yatışım verildi ve kısa bir bekleme süresinin daha sonunda patlayalı birkaç saat olan apandistimle sat 19:00 de ameliyata girdim.
yaklaşık 2 saat sonra laparoskopi yöntemiyle yapılan ameliyattan çıkıp, narkozun etkisiyle babamı tanımayıp hemşirenin bi yerlerine koyup çouklarla tansiyonu sktr ettikten sonra ameliyattan öncekilerden daha güçsüz sancılarla ayıldım ve allahın bana verdiği bünye, güç ve dirayetle narkoz dışındaki süreçleri ağlamadan ve hatta neredeyse bağırmadan atlattım. az önce de evime geldim ki ohhhh... 3 gün çıkmam artık.

devamını okuyayım »