yeter bocek

  • 162
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

mustafa bozbey

hakkında çeşitli iddialar olan, etrafta şöyle haberler dolaşan belediye başkanı.

kaynak

"sizin; eşiniz seden bozbey, eşinizin kardeşi sezen baştimur, yeğeniniz serhat bozbey, yeğeniniz osman demirtaş ve yeğeninizin eşi merve demirtaş

-başkan yardımcınız turgay erdemin; kardeşi semih atlı ve kardeşinin eşi melahat atlı (semih atlı’nın soyadına aldanmayın; turgay erdem’in öz kardeşidir, evlatlık verilmiştir)

-başkan yardımcınız adil kayaoğlu’nun oğlu samet kayaoğlu ve yeğeni uğur karacan

-başkan yardımcınız nazlı yazganın kardeşi bekir sargın

-başkan yardımcınız ahmet çakıcının gelini azize karaca(oğluyla nişanlı)

-başkan yardımcınız yalçın ışıkyıldızın akrabası gülşah yıldızışık büyükçetin

-yazı işleri müdürünüz nurşen yakının yeğeni fatma soyugüzel

örnekler daha da sayılabilir… yaptığınız işe almalar; etik olmadığı gibi belediyenizin 'vicdan' ve 'eşitlik' değerlerine de aykırı düşmektedir.

ayrıca; yalçın ışıkyıldız’ı henüz daha 20 li yaşlarda ve çok tecrübesiz olmasına rağmen sırf kızınızın sevgilisi olduğu için başkan yardımcısı yaptınız.

sayın başkan; başkanı olduğunuz kurumun belediye olduğunu unutup, aile şirketi zannetiniz galiba. sadece yönetim kademedesinde bu kadar çok aile ve akraba ilişkisi olması sizce etik’mi?

ihtiyacı olmayanlara neden iş verildi

2. aşağıda sayacağım kişileri sırf oy uğruna sınava sokmadan; kimisinin babası, kimisinin kayınbabası, kimisinin yazar eşi nedeniyle, işe hiç ihtiyaçları olmamasına rağmen belediyenize işe aldınız.

-yasemin konuk yiğitoğlu; babası çok zengin bir müteahhit.

-cansu pınar hayırlıoğlu; ailevi durumu çok iyi işe mini cooper marka arabasıyla gidip geliyor.

-gülce güngör ailevi durumu çok iyi, son model arabasıyla işe işe gidip geliyor.

-derya iyici ailevi durumu çok iyi, işe audi marka arabasıyla işe gidip geliyor.

-insan kaynakları müdürlüğünüzde çalışan rahime yılmaz’ın hiçbir vasfı olmamasına rağmen; sırf eşi mehmet ali yılmaz’ın gazeteci olması sebebiyle belediyenizde çalıştırmaktasınız.

bu örnekler daha çok verilebilir; sırf oy kaygısıyla yaptığınız bu işe alımlar sizce “etik”midir?

eşiniz seden hanımın sizce belediye de çalışması hatta müdür olması etik mi?

eşinizin kardeşi olan sezen baştimur’un belediye de çalışması normal olmadığı gibi bir de eşinizin müdürlüğünde görev yapmaktadır. sizce bu etik midir?

turgay erdem’in gelini olan melahat atlı; görevine genelde mesai başlangıcı olan sabah 08:00’da gelmek yerine başkan yardımcıları gibi 9 -10 gibi gelmektedir. melahat hanım diğer çalışanlar gibi verilen görevi yapmak yerine; neslihan arslan, derya özgök ve öznur alan gibi yalakalarıyla dedikodu yaparak belediyeyi akıllarınca yönetmeye çalışmaktadırlar. bu zatlar böyle bir görevi kimden almaktadırlar?

görevde yükselme sınavı açmadan; nurşen yakın ve bircan uysal’a müdür kadrosu, zuhal iskender ve yeşim özgan’a ise uzman kadrosu vermeniz belediyenizin değerleri olan 'vicdan' ve 'eşitlik' ile ne kadar uyuşmaktadır?

yöneticilerinizi ve diğer kadrolara atamaları görevde yükselme sınavı açmadan; kanunların istinaslarını kullanarak neden yapıyorsunuz? bu yaptığınız 'eşit' mi, 'etik' mi?

hizmet alımı yoluyla çalıştırdığınız personel sırf 'torpilli' olması sebebiyle; anayasanın 'devlet işleri memurlar eliyle yürütülür' maddesine ve 657 sayılı devlet memurları kanunun ilgili maddelerinde şeflik olarak tanımlanan idari yapılanmaya aykırı olarak, 'büro sorumlusu' kadrosu uydurarak, bu 'torpilli' kişilere anayasaya ve kanunlara aykırı olarak yetki ve sorumluluk veriyor ve hak etmemelerine rağmen son derece yüksek maaşlar ödüyorsunuz. kpss gibi çeşitli sınavlara girerek memur olan çalışanlarınızın emeğini neden görmezden gelip; adil olmayan, eşit olmayan ve etik olmayan personel politikası yürütüyorsunuz

sizin gibi bir başkana yakışmayan başka bir tutum ise; halkevi belediye binasını inşaa ettirirken, binaya mecburen gelmek zorunda olan vatandaşı ve çalışanlarını hiç düşünmeden çok küçük bir otopark yapmaktı. binanıza gelen vatandaşı ve çalışanlarınızı özel otoparkların kucağına ittiniz. oysa kendi kızınız side bozbey 16 bzb 65 plakalı range rover jeepi ve eşinizin kardeşi sezen baştimur 16 bms 31 plakalı clio otomobiliyle belediyenin otoparkına istedikleri gibi girebilmektedirler. sizce bu etik mi, vicdanlı mı, eşit mi?

müdürleriniz makam otomobillerini ve şoförlerini özel işleri için kullanıyor; kimisi çocuğunun servisi, kimisi kahyası gibi… örnek; strateji geliştirme müdürünüz derya özgök çocuğunu şoförüyle okula göndermektedir.

5393 sayılı belediye kanunun 49. maddesine göre yılda 2 kez başarılı memurlara verilmesi gereken ikramiyeyi; neden sadece müdürlerinize vermektesiniz? yapılan bu uygulama adil mi, etik mi?

sayın başkan yukarıda sayılan maddeleri ve maddelerdeki örnekleri çoğaltmak çok mümkün ama amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil! lütfen chp’li bir belediye başkanı olarak özellikle adil ve eşit olmak sizin başlıca göreviniz olmak zorunda. yoksa ne farkınız olurdu akp'li bir belediye başkanından?

umarım yaptıklarınızı düzeltir ve bundan sonraki kararlarınızda 'adil' , 'eşit', 'vicdanlı' ve 'emekten yana' olursunuz."

devamını okuyayım »
07.01.2016 12:52