yga

  • azimli
  • anadolu çocuğu (344)
  • 1025
  • 14
  • 4
  • 0
  • dün

ali ismail korkmaz

"büyük" degildir. "kahraman" da degildir.

ali ismail korkmaz, sadece sanssız bir cocuktur. bazılarının "oh, direnisci bulduk dövün, gelmis gecmis bütün sorunlarımızı, özgüvensizliklerimizi, basarısızlıklarımızı, sanki 3 gündür gezi parkı icin direnerek o neden olmuscasına onun üzerinden, sonunda birinden cıkartabilecegiz!" sansının, sanssız bir kurbanı olmustur.

dövüldügü videoyu izlemek insanın canını acıtır.

sıradan bir insan, gayet sıradan bir gencin, sıradısı bir sekilde yasamını yitirmesi, olayın bu noktada olmasının nedeni budur. akranı gencler gibi pink floyd dinleyen, 1 ay öncesine kadar siyaset yüzünden ölecegi aklına bile gelmemis olan, gelmemesi de gereken tipik bir gencin, hırs yüzünden, sadece ugrunda ugrastıgı sey yüzünden ölmesidir buradaki olay. yoksa ali ismail korkmaz, bir siyaset heyecanıyla sosyal medya'da, cogu gencin yaptıgı, yapmasının da garipsenmemesi gerekecek sekilde, sevmedigi ideolojiye küfür eden, sevdigi ideolojiyi, ilmigine kadar bilmeden savunabilen bir gencti. normaldi. bir gencin, siyasette nasıl yer bulması, onu nasıl yasaması gerekiyordu ise öyle yasıyordu.

bu cocugun, ölümünden 1 ay önce tahmin bile edemeyecegi bir sekilde, bu sekilde ölmemesi gerekiyordu, iste olay budur.

19 yasında kaldıramayacagı "büyük" "kahraman" vs ünvanlar, lakaplar degil onu hafızalarda tutan. onu hafızalarda tutan, aynı sey ugruna, aynı seye destek olmus "ben" ölmemisken, onun ölmesidir. adının ali ismail korkmaz, babasının bir aile babası, annesinin ev hanımı olmasıdır. "normal" olmalarıdır.

onu hafızalarda tutan, normal insanların basına gelmis, normal olmayan olaylardır.

toprağı bol olsun.

devamını okuyayım »
18.03.2015 00:51