yillarin kayitsiz okuru

  • 304
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

septoplasti

daha dün başımdan geçen ameliyat. lokal anestezi ile yapıldı ameliyatım ve hayal meyal da olsa doktorlarla olan muhabbetimi, doktorun burun kemiğimi zorlarken canımın yandığını, dikiş atarken burnumdan sarkan ipi hatırlıyorum. ama kafa bi dünya olduğu için bunlar fazla zorlamıyor insanı, ayrı bir cesaret geliyor heralde. asıl mesele ameliyat sonrasında burnun içindeki tamponların verdiği rahatsızlıkta. bir de burundan önceleri kan sonra da akıntı geliyor ki onları temizleyeceğim diye bir günde koca kağıt havluyu bitirdim.son olarak da ağızdan nefes alarak uyumak aşırı zor bir durum. bütün gece tam dalacakken kendi hırıltıma kaç defa uyandım sayamadım. ağız kuruluğunu filan hiç anlatmayayım bile.

ameliyattan sonra bir gece hastanede kalıp bugün evime geldim. yarın için tamponları çektirmek için tekrar hastaneye gideceğim ki sanırım en acı veren işlerden biri de bu olaymış. yarın şu tampon denen işkence aletlerinden de kurtulayım da yıllardır burun tıkanıklığı çilesi bitsin, o zaman çektiklerime değecek umarım.

edit: merak edenler için gerçekten çektiklerime değdi. ameliyat olmak için yıllarca beklediğime yanarım. bir de tamponların burundan çıkarılması hiç de düşündüğüm gibi acı veren bir olay değilmiş. beni korkutanlar utansın.

devamını okuyayım »