yin

  • 257
  • 6
  • 3
  • 0
  • dün

kadın cinayetlerinde yanlış tercih gerçeği

bu ve benzeri onlarca başlıktaki ortak noktalar:

1) kadını öldüren tipin, 100 m öteden bakınca tartışmasız "ben barzoyum, şiddete eğilimliyim" diye bas bas bağıran, yolda görsen bırak selâm vermeyi, "emaneti yanıma aldım mı" diye cebini yoklayacağın at hırsızının teki olması.

2) bunu ifade ettiğinizde "kadının öldürülmesini meşrulaştırıyorsun, hırsızın hiç mi kabahati yok" vs diyerek dünyanın en dandik manipülasyonunu yapan düşük iq'lu mal sürüsü.

güç istiyorsunuz ama sorumluluk almak istemiyorsunuz.

tercihlerinizin sonuçlarını sorgulamak dahi istemiyorsunuz.

her istediğinizi dilediğinizce yapabileceğinizi ama istemediğiniz sonuçlardan da kaçınabileceğinizi sanıyorsunuz. hatta aradaki bağlantıyı kurmaktan bile acizsiniz.

heyecan olsun diye gökdelenin ellinci katından atlayayım ama yere çarptığımda balon gibi sekeyim hiçbir şey olmasın diyorsunuz.

pitbull sahiplenerek çevrenize hava atıp vahşi hayvanın evde kedi gibi davranmasını bekliyorsunuz.

victim mentality ile hiçbir yere varamazsınız. bu kafayla hiçbir şeyi düzeltemezsiniz. sizde bu kafa oldukça böyle gelmiş böyle gider.

düşük iq'lu iseniz zaten yapacak bir şey yok.

edit:
"bu kadınlar niye bunu bir türlü anlamıyorlar, bu işte bir terslik var" diye bir mesaj geldi.
kulağınızı açın iyi dinleyin:
bal gibi anlıyorlar. ama işlerine gelmiyor. kendi doğalarını açıkça itiraf etmek işlerine gelmiyor, gelmez. lâzım olduğu zaman kapağı atacakları potansiyel "beta öder"leri ürkütüp ikili eşleşme stratejisini baltalamak işlerine gelmez. eşit haklar talep edip eşit sorumluluklar yüklenmek işlerine gelmez.
yapacak hiçbir şey yok.

devamını okuyayım »