yok mu beni seven

  • 2271
  • 14
  • 5
  • 0
  • dün

kobani direnişi

bölgenin en medyatik terör örgütünün ayn el- arap' da başına gelenlere verdiği afilli isim.

kobane direnişi.

oysa devlet kurulmuştu, birleşik kürdistan yolundaki kilometre taşlarından biri dikilmişti. suriye kürdistan'ı tamamdıı. sırada ırak ve türkiye kürdistanları vardı. sonra da ver elini iran kürdistanı. rüya gibiydi herşey. rojava devrimi bir kadın devrimiydi. yeni ve özgür bir dünya inşa edilmekteydi. önder apo'ya bin selamdı yaşasın salih müslimdi.

sonuç; bir avuç sakallı geldi ve masayı deviriverdi. yüz binlerce kürt soluğu türkiye topraklarında aldı. oysa ne de güzeldi herşey. daha düne kadar basılacak türk karakolların hayali ile sarhoş olunuyordu, türk ordusuna biçilecek kefen konuşuluyordu. yine, yenin yeniden en güvenli limana, türkiye sularına çark edildi. saddam saldırdığında da aynı olmuştu. biz biliriz, o yörenin halkı her sıkıştışında soluğu türk topraklarında alır, bunu da en iyi talabani bilir, barzani bilir, öcalan bilir.

neymiş, devlet dediğin öyle çok kolay da kurulmuyormuş sanki. toz duman olmuş ortadoğu'da dengeler hiç de sanıldığı kadar kolay sağlanmıyormuş. cenaze evinde düğün yapıldığında gelip birileri kapıya dayanıveriyormuş.

bu pilav daha çok su kaldırır. amerika gelir, nato oyuna dahil olur. kim bilir bir kaç gecede kaç tane devlet kurulur, kaç tane daha devlet yıkılır. en sonunda ingiliz cetveli ile gelir ve yeni bir ortadoğu kurulur.

bize düşen buradan gözlemlerimizi paylaşmak. düne kadar milli kahraman olarak lanse edilen talabani'den de barzani'den de ses seda yok. pkk an itibariyle türkiye cumhuriyeti devleti'ni tehdit ile meşgul. çözüm süreci bitmiş, kandil öyle diyormuş.

bütün bu yaşanan süreçte benim üzüldüğüm yegane nokta ise türkiye cumhuriyeti devleti'nin bu aciz tavrı. iktidar, pkk korkusundan sınırlar kapılarını ardına dek açarken bunun yaratacağı bütün sorunları da vatandaşının sırtına bırakıyor. yüzbinlerce sığınmacı metropollere doğru yol alıyor. iki milyon suriyeli'den sonra yüzbinlerce kürt ülkemizde. peki ama devlet bu sürecin neresinde ?

türk, arap, ezidi, süryani, kürt, zulüm gören her kim varsa, elimizi uzatmazsak kahrolalım, perişan olalım. insanlar açlıktan, susuzluktan, silahtan, bombadan kırılırken gözlerimizi kaparsak yaşamayalım ama ne yapıyor olursak olalım, bir türk devletine yakışır şekilde yapalım.

benim en büyük korkum abd ve nato'nun ortadoğudaki savaşı türkiye topraklarına taşımaları. bu konuda da yazılacak, söylenecek çok şey var. umarım yazmaya da söylemeye de ihtiyaç duymayız.

devamını okuyayım »
22.09.2014 21:55