yokoylebisevgili

  • 1273
  • 17
  • 4
  • 0
  • dün

2015 eylül öğretmen ataması

beklenen atamadır, diyeyim tanım olsun.

her nereye atandıysanız, hemen bir bilet alıp gidin görev yerinize ve işe başlayın. çünkü hizmete esas puan diye bir şey var. ki bu da kıdem kademe maaş zart zurt her şeyinizi ilgilendiriyor. yeri gelince norm fazlası olabiliyorsunuz, ama puanınız yüksekse potaya girmiyorsunuz. yani şöyle, diyelim aynı branşta biri 16 eylül itibariyle başladı, diğeri 17 eylül. hah işte, puan hesaplanırken 1 gün bile hesaba katılıyor. diyelim tayin isteyeceksiniz, mecburi hizmette de bildiğim kadarıyla yine mecburi hizmet bir yere tayin istenebiliyor, orada da kara kaşınız kara gözünüz veya şahane bir öğretmen olup olmamanıza değil, hizmet puanınıza bakıyorlar. yani, atandıysanız en acil tarafından bulun buluşturun, gidip başlama yazınızı alın. okulun belirlediği bankaya sa gidip hesabınızı açtırın ki, maaşınızı alabilesiniz. gitmediğinizde ne olduğunu bilmiyorum ama gittiğinizde neler olduğunu söyleyebilirim. yoksa sizden 2gun önce o göreve başlama yazısını alan adam kalır, siz kadronuz merkezdeki okulda gözükürken yolunu izini bilmediğiniz okullara gitmek zorunda kalabilirsiniz.

gidilmişi var, oradan biliyorum.

bir kaç arkadaşa da bu minvalli mesaj yolladım, belki rahatsız ettim kendilerini ama kusurumu bağışlasınlar, zira bu yolları bana hiç kimse anlatmadı. biliyorsam ve anlatmazsam vebali büyük. bu vebali de ben alamam. şimdi atanan herkese işlerinde başarılar dilerim. allah utandırmasın.

not: 10 senedir bu işin içindeyim, ilk okuttuğum öğrenciler de, sonrakiler de atanıyor peyderpey, çok büyük bir keyif evlatlarla aynı mesleği yapabiliyor olmak. allah başarılarını daim etsin.

veleddaallin. amin.

devamını okuyayım »