yokoylebisevgili

  • 1132
  • 5
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

yapılmış en aptalca dalgınlık

tarafımın ancak gerizekalılık kontenjanıyla gireceğine emin olduğum dalgınlıklardandır. anlatsam, ki artık bunu kamuyla paylaşmalıyım, arada öğrencilere anlatıp kendimi rezil ediyorum zaten, burda da rezil olurum, ne var?

ben ki, vindılham düşesi, her halk insanı gibi kendimi kamuoyu önünde rezil etme hakkına sahibim.

dikkat: uzun entry.

üniversite 2deyim. 18 yaşımdayım. bi senedir feci aşığım, gözüm dünyayı görmüyo, sabah uyandığımda besmele yerine onun adını söylüyorum, o derece. neyse, mevzumuz aşk değil. kendisi bizim okulda, benim gibi öğrenci. bölümüne pek sık gitmiyorum; gitmeme zaman olmuyo, zira cam bi fanusa kapatılmış gibi steril bi yaşam sürüyorum. sevdicek, beni bölüme ders başlarken bırakıyo, bitince alıyo. yani, okulda pek az zaman geçiriyorum. şöyle diyim, diplomasız salakım.

neyse, nasılsa bi gün, sevdiceğin dersi olmasından olsa gerek kızlarla kızılaydayım. bi kafede oturuyoruz. konu konuyu açıyor, konu başka yeri açıyordan hareketle, herkes sevgilisini anlatıyo. söylemekten hicap ederim ama o zaman serde tikilik de var. ruhum olmasa da, görüntüm tiki; dolayısıyla arkadaşlar da öyle. ay neyse.

efenim, arkadaşların birisinin sevgilisi bizim tıpta okuyo, biri de ankara hukukta. anam anam, övünmekten dilleri bi karış dışarı çıkacak nerdeyse, biri bırakıyo övünmeyi biri alıyor:

kız1: bıdı bıdı bıdı.. ya işte benim sevgilim de doktor olucak! süper zeki zaten, bıdı bıdı bıdı...
kız2: ya benimki de avukat olucak, sonra yükselir de bıdı bıdı bıdı...

ve kaçınılmaz son:

kız1+kız2: senin sevgilin neci?
ben: benimki öğrenci.(şaşkın haldeyim)
kız1: ay onu demiyorum, hangi bölümde?
ben: mühendislikte okuyo işte.
kız2: e desene mühendis olacak işte, ay allaaaaam, aklına bile gelmedi di mi?

bu noktada masanın en salağı benim, zira bana acıyan gözlerle bakıyorlar.

yalnız bende bi tuhaf şey oluyo, kızlar hakikatten haklılar, zira ben hiç düşünmemişim bunu. nebliim işte, öğrenciyim o da öğrenci, sevgilimi gelecekteki statüsüne göre seçmedim ki? yani, bi yatırım aracı olarak çok da başarılı bi şi olmaz zaten. de neyse, ben bu aydınlamadan hareketle hızla masadan kalkıyorum:

-ben gidiyorum?
"nereye_?" demelerine fırsat bırakmadan dörtnala belki de beş nala çıkıyorum. acilen okula gidiyorum. biliyorum ki sevdicek derste. çıkışına yetişmeliyim. okula geliyorum, körük gibi soluyarak bölümüne giriyorum, ama ne haldeyim tahmin edemezsiniz. bereket dersten yeni çıkmışlar, hocaları önde, benim sevdicek kalabalık içinde bi yerde, görüveriyor beni. adamın aklı başından gidiyor, şaşkın, hoca da bana bakıyo," hayırdır, ne oldu bu kıza?" diye. neyse, ben sevdiceğe yürüyorum, ki kendisinde bet beniz atmış; zira normalde kolay kolay bölümüne gitmem(ruhum daralıyo), bana soruyor:

- ne oldu? hayırdır?(panik halde ama- zira bi çok sebeple acil servis ikinci adresimiz olmuştu, benim düşmelerim akabinde burkmalar falan filan)
- (hızla nefes alıp verme efekti) biliyo musun?( nefes alıp verme efekti)
- neyi biliyo muyum? delirtme beni, noldu kızım söylesene, çıldırtma beni!(üstelik millet de gitmedi, hoca dahil çevremiz kalabalık)
- sen... sen...(burada hışırım çıktığından konuşamıyorum!)
- bana nolmuş?(ki daha önce bi kez beni aldatmış olduğuyla ilgili bir nisan şakasına kurban gitmiş, adam korkuyo tabi)
- senmühendisolacaksın!(bi çırpıda nefes düzenlemeye çalışırken söylenen bi cümle)

sevdiceğin yüzü allak bullak oluyo, hoca "allahım ne salaklar var, yazık şu çocuğa minvalli 'cık cık cık' yapıyo, millet gülecek gülemiyo, bi anda ortalık boşalıyo, kooooskoca koridorda ikimiz kalıyoruz.

bereket ki sevdicek beni anlamanın kitabını yazacak hale gelmiş, kafasında taşlar yerine oturuyo, gülerek, ki buna şefkatli gülümseme deniyo, napsın, adamın hayatında bi deli var:

*- hayatım sen kızılaydan onca yolu bunu söylemek için mi geldin?
* - e evet.(kızardım bu sefer utançtan, yerin dibine giricem, hatta girdim bile)
- hayatım 1 seneden fazla oldu, bunu şimdi mi anladın?
-(sütü döküp ortalığı birbirine kattıktan sonra, sahibinin kızgın suratını yumuşatmak için suratına melul melul bakan kedi bakışı) ama, kızlar, şey, doktor...

- benim salak sevgilim, yürü gidelim de, birer çay içelim.

the end. fin. finito.

yaptım ben bunu. koca bi bölüme, arkadaşlarıma rezil oldum. bi insan bu kadar mı dalgın olur? bi sene boyunca hiç mi akla gelmez, herifin okul bitince ne olacağı?

peşin edit: eve gerizekalıyım, biat ettim.

devamını okuyayım »
20.08.2008 12:30