yolunda

  • 131
  • 3
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

hilal cebeci kadar entelektüel olamamamız

hilal cebeci'nin bugünkü çav bella(!) klibinin ardından ekşi sözlük'te ortaya çıkan tepkilerden sonra kendi twitter hesabından bir şeyler söylemiş. yanıtında biz ekşi sözlük yazarlarını klavye başından kalkmayan loserlar :) olarak tanımlamış, bizleri klibinde verdiği mesajı(!) anlayamamakla suçlamış ve kendisinin yarısı kadar entelektüel olmadığımızı, en az onun kadar entelektüel olsaydık ülkenin şu anda daha farklı bir yerde olacağını falan söylemiş. öncelikle bunun ekran görüntüsünü şöyle bir bırakayım

şimdi de benim hilal cebeci'ye yanıtıma ve sorularıma geçeyim:

1- hilal cebeci bizi klipte verilen mesajı anlamamakla suçluyorsunuz. neymiş klibin mesajı? siz acaba şarkının anlamını ve ne için yazıldığını biliyor mu?

2- ilk soruya yanıtınız evet ise bu şarkıyı böyle bir kliple mahvettiğiniz için hiç vicdan azabı çekiyor musunuz? (şarkının anlamını ve tarihini bilen bilir.) yanıtınız hayır ise sırf son dönemlerde popüler diye bir diziyi ve bu şarkıyı böyle abes bir biçimde kullanmak ne kadar etik? yaptığınız işi kendinize yedirebiliyor mu?

3- tamam biz looser olalım, sizin kadar entelektüel olmayalım. peki sayın hilal cebeci sizin düşün dünyasına ne gibi katkılarınız var? biraz açıklasanız da biz de bilgilensek.

sonuç olarak; ortada neredesinden tutulursa tutulsun elde kalan, ne olduğu belirsiz bir iş var. çıkıp hata yaptık, popüler kültürün esiri olmuşuz bu yüzden de böyle şeyler yapıyoruz diyecek yerde sağa sola cevap yetiştiriliyor. insan önce kendine saygı duymalı ki sonra başkasına ya da bir değere saygı duyabilsin.

devamını okuyayım »
11.10.2018 22:56