you are my lethe

  • 2128
  • 1
  • 0
  • 0
  • 4 hafta önce

kızıyla cinsellik hakkında konuşan baba

böyle babalar vardır. kızlarıyla küçük yaştan itibaren cinsellik hakkında konuşurlar. onlara sevişmenin, üremenin, regl olmanın ne kadar doğal şeyler olduğundan söz ederler. sevişmek için, seks yapmak için en önemli şeyin iki tarafında birbirni sevgi gösterip, saygı duyması olduğunu söylerler. sanıldığının aksine böyle babalar sadece amerikan tv dizilerinde değil, gerçek hayatta hatta türkiyede de vardır. tabi her kültürde olduğu gibi kültürden kültüre babanın kızıyla konuştuğu cinsellik konusunun içeriği değişir. babasıyla cinsellik hakkında konuşan kızlar ileride cinsel tabuları olmayan, erkeklere kendi cinsellikleri söz konusu olduğunda boyun eğmeyen kadınlar olurlar. toplum ne der diye düşünmezler, ailem ne der diye düşünmezler. ben bunu yaparsam ne hissederim, buna hazır mıyım, bu ilişki bana zarar verir mi diye düşünürler. kızıyla cinsellik hakkında konuşan baba, kızına verebileceği en iyi hayat derslerinden birini verir. babanın kızıyla cinsellik hakkında konuşması, onun geleceği için bankaya para yatırması, ona sağlık sigortası yaptırması yada eğitimine para harcaması kadar önemlidir.

kız 4 yaşlarında...
kız: baba ben nasıl doğdum?
baba: annenle benim bazı tohumlarımız var. ben anneme tohumlarımı verdim. sonra bu tohumlar annenin karnın bir yerde büyüdüler. ve sen oluştun.

kız 5 yaşlarında...
kız: peki ben nerden çıktım?
baba: annelerde bir delik var. bebekler ordan çıkar. bazen annenin karnını kesip ordan alırlar bebeği.
kız: peki ya anne bebeği deliğinden çıkarırken çişi gelirse?
baba: onun içinde ayrı bir delik var.

kız 7 yaşlarında....
kız: baba çocuk yapmak için yapılan şeyi herkes yapar mı?
baba: genellikle evet.
kız:nasıl?
baba: bak örneğin ben ve annen yaptık. eğer yapmasaydık sen doğmazdın. babaannenla deden yaptı yoksa ben olmazdım.
kız: sınıftaki arkadaşlarımın anne babaları?
baba: evet. yoksa arkadaşların dünyaya gelmezdi.

kız 9 yaşlarında...
kız: baba illa sevişmek için evli mi olmak gerekir?
baba: hayır evli olmak gerekmez ama insanların birbirini çok sevmesi gerekir, birbirlerine saygı duyması gerekir.

kız ilk adetini gördüğünde...
baba: bak şimdi sen büyüdün.
kız: baba bu kötü birşey mi?
baba: hayır dünyanın en güzel şeylerinden beri. artık vücudun bile büyüdüm diyor.

artık küçük kız çocuğu, büyük genç kız olur. sevgililer eve gelmeye başlar. cinsellik konusu fazla konuşulmaz. çünkü artık bunu konuşucak başka biri sevgili vardır. ama baba gene de üstü kapalı olarak sorar.
baba: ilişkiniz ne derece? başlangıç, orta, ileri?
genç kız: başlangıç.
baba: ileri için bekleyin siz bunu benim gözüm tutmadı.

babanın kızıyla konuşmaları hayatı boyunca sürer gider. eğer ailede abi varsa onunlada anne konuşur. amaç ileride çocukları cinselliği yaşarken her zaman karşı atarafa saygı duymalarıdır. abinin sünneti nasıl kutlanırsa, kız kardeşinki de kutlanmak istenir. ama toplumumuz bir erkeğin erkek oluşuna törenler düzenlerken, bir kızın kadınlığa adım atışını kınar. bu yüzden aile altın kolye, gümüş küpe fark etmez ona regl olmasının güzel ve önemli bişey olduğunu hissettirmek için hediye alır. olmaz olmaz demeyin. var böyle aileler. avrupada, amerikada filan değil türkiyede kızıyla açıkça cinsellik konuşan babalar var.

devamını okuyayım »
17.07.2008 22:24